Posted by under Bez kategorii,Szampon przeciwłupieżowy on Maj 26 2010, 0 comments

Łupież to przykra dolegliwość skóry głowy, która może przytrafić się każdemu. Jego obecność na głowie powoduje skrępowanie, kojarzy się z zaniedbaniem, choć tak nie jest. Ostatnio nawet pojawiła się hipoteza, że to zjawisko fizjologiczne. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy się pojawią pierwsze objawy tej dolegliwości, pragniemy ich jak najprędzej się pozbyć. Nie jest to takie proste. Do usunięcia łupieżu suchego, który występuje w postaci białych, nieprzylegających do skóry płatków,wystarczy popularny szampon przeciwłupieżowy lub tylko olejek salicylowy. Natomiast łupież tłusty (żółte, czasem nawarstwiające się łuski, mocno przylegające do skóry ) jest trudniejszy do usunięcia. Co więcej, lubi szybko powracać. Dlatego wskazane jest używanie dobrego i skutecznego szamponu przeciwgrzybiczego. Taki jest Nizoral.

Nizoral – szampon z ketokonazolem

Ketokonazol to lek przeciwgrzybiczy, niszczy też dermatofity i drożdżaki. Ponieważ łupież to nadmierne złuszczanie się skóry głowy spowodowane przez pewien gatunek grzyba panoszącego się między włosami, jego likwidacja jest możliwa dzięki pozbyciu się grzyba.

Ponadto Nizoral jest usuwa swędzenie, zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Ponieważ łój jest pożywieniem grzybów powodujących łupież, jego brak skutkuje zmniejszaniem się „hodowli”, więc i nie następuje złuszczanie skóry. Nizoral zawiera też substancje pomocnicze . Są to: kwas solny, sól sodowa eteru laurylosulfonowego i  imidomocznik.

Dlaczego warto używać szamponu przeciwłupieżowego Nizoral?

Już po pierwszym myciu głowy niewielką ilością tego szamponu zauważa się wyraźne zmniejszenie łupieżu. Powtarzanie mycia co 3 – 4 dni przez 2 albo 4 tygodnie, w zależności od stopnia zaawansowania łupieżu, pozwala na całkowite pozbycie się problemu.  Potem już można, przy skłonnościach do tej dolegliwości, stosować go zapobiegawczo raz na tydzień czy na dwa tygodnie.

Żeby substancja czynna, czyli ketokonazol, mogła podziałać, po wytworzeniu piany nie należy jej spłukiwać od razu tylko odczekać od 3 do 5 minut.

Nizoral można nabyć w buteleczkach po 60 ml, co z powodzeniem wystarcza na całą antyłupieżową kurację, a przy krótkich włosach pozostaje jeszcze na profilaktykę. Wygodne są także saszetki do jednorazowego zastosowania, które można kupić w zestawie 6 sztuk bądź pojedynczo. Osoby niemające zaufania do niesprawdzonego przez siebie preparatu mogą kupić jedyna saszetkę, by się przekonać do skuteczności szamponu. Po pierwszym użyciu poprawa stanu skóry jest gwarantowana.

Czy Nizoral jest bezpieczny dla zdrowia?

Ketokonazol jest bezpieczną substancją, działa tylko powierzchownie, nie wnikając do krwiobiegu. Mimo to kobiety w ciąży oraz matki karmiące powinny przed jego użyciem skonsultować się z lekarzem. Czasami mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne, jak pieczenie czy podrażnienie skóry. Przy włosach siwych lub zniszczonych chemicznie może nieznacznie zmienić barwę włosów. Szampon należy chronić przed dziećmi, by nie doszło do wypicia. Jeśli się to zdarzy, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

3,0 k

Tags: , , , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment