Codziennie spędzamy sporo czasu nad tym, by nasza fryzura wyglądała efektownie. By ten wysiłek nie poszedł na marne, a więc by uczesanie, nad którym spędzamy kilkanaście minut zachowało się w nienaruszonym stanie, wymaga odpowiedniego utrwalenia. Jest to możliwe pod warunkiem zastosowania kosmetyków służących do stylizacji włosów. A w obecnych czasach takich preparatów nie brakuje. Kiedyś dostępny był tylko lakier, a dziś – mamy cały arsenał specyfików – od lakieru począwszy.

Lakier i jego nowa rola

Lakier nieustannie należy do najczęściej używanych kosmetyków służących do stylizacji włosów. Ale współcześnie kosmetyk ten nie tylko przyczynia się do utrwalenia fryzury. Chroni również przed działaniem promieni słonecznych, przed wilgotnym powietrzem czy wiatrem. Jeżeli chcemy uniknąć problemu, który wiąże się z „rozpadającą się” fryzurą, wówczas należy wybrać lakier mocny albo supermocny.

Wcale jednak nie musimy utrwalać gotowego uczesania. Czasami w zupełności wystarczy, gdy delikatnie spryskamy włosy tuż po umyciu, kiedy nasza czupryna jest jeszcze mokra. Nie zapomnijmy włosów jednak wcześniej rozczesać, bo gdy o tym zapomnimy może pojawić się kłopot z późniejszym rozczesaniem. Gdy włosy zostaną spryskane, gdy są mokre, wówczas bardzo łatwo będzie można włosy dowolnie wymodelować. Dzięki takiemu trikowi włosy będzie można zakręcić na szczotce bądź wyprostować. Taki zabieg sprawi również, że wystylizowana fryzura będzie długo się trzymała.

Można również pokusić się o bardziej wymyślne uczesanie. Jeżeli mamy dłuższe włosy możemy je idealnie wyprostować – najpierw delikatnie pryskamy czuprynę, a następnie „prasujemy” za pomocą prostownicy.

Żele dla odważnych?

Jeżeli znudziło się nam grzeczne uczesanie, można pokusić się o odważną fryzurę wystylizowaną za pomocą żelu. Za pomocą takiego kosmetyku można utrwalić nawet najbardziej wymyślną fryzurę zarówno z włosów długich, jak i krótkich. Żele będą doskonale nadawały się do podkreślenia pojedynczych kosmyków. Za pomocą żelu można ponadto pokryte nim włosy wymodelować po prostu na szczotce, wałkach, a nawet używając dłoni.

Żele dają nam mnóstwo możliwości. Włosy można postawić „na jeża”, zrobić irokeza. Można również je „przylizać”, by były idealnie gładkie. Za pomocą żelu można także nadać czuprynie „mokry wygląd” bądź pozostawić lśniący połysk.

Okazuje się, że żel nie tylko wygładza włosy. Może również odpowiednio je nawilżyć oraz ochronić podczas suszenia przed gorącym powietrzem.

Do wyboru mamy żele o różnych konsystencjach. Te w słoiczkach bądź tubce przed nałożeniem znacznie lepiej rozetrzeć w dłoniach i równomiernie rozsmarować na włosach. Dostępne są również żele w sprejach. Podczas nakładania takich specyfików należy pamiętać, by kosmetykiem spryskać palce, a następnie pasmo po paśmie równomiernie nałożyć kosmetyk. Za pomocą żelu w spreju można również spryskać włosy u nasady wybrane pasma. Dzięki temu nasze włosy zostaną lekko uniesione u nasady, dzięki czemu nasza czupryna optycznie zwiększy swoją objętość.

Wzmocniona pianka

Kolejnym specyfikiem, który doskonale nadaje się do stylizacji włosów jest pianka. Są to kosmetyki, które są niezwykle wygodne w użyciu. Preparaty, które mają za zadanie mocno utrwalić włosy przyczyniają się do modelowania oraz utrwalania czupryny, przy czym włosy nie tracą na swojej sprężystości.

Pianki najlepiej nakładać na fryzurę, która jest delikatnie podsuszona. Jeżeli mamy włosy średniej długości w zupełności wystarczy „kulka” pianki, która wielkością przypomina piłkę pingpongową. Gdy mamy włosy długie bądź krótkie – pianki powinno być odpowiednio więcej lub mniej.

Pianka poza utrwaleniem fryzury ma jeszcze jedną ważną zaletę. Za pomocą pianki można poprawić fryzurę, gdy zmieniła swój kształt. Można to zrobić nawet następnego dnia. By odświeżyć fryzurę, należy piankę nałożyć na suche włosy, a następnie nadać im odpowiedni kształt.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość zakupienia preparatów „dwa w jednym” – piankę z dodatkiem lakieru. Taki kosmetyk doskonale utrwali fryzurę, a jednocześnie nie usztywni ich, robiąc z nich „kask”.

Kremy, gumy, pasty

Jak się okazuje – żele, pianki i lakiery to nie jedyne kosmetyki, które służą do stylizacji i utrwalenia fryzury. W drogeriach znajdziemy kremy, pasty oraz gumy. Są to kosmetyki do stylizacji przeznaczone dla osób, które poszukują nowych metod układania włosów.

Jeżeli mamy już dość pianek czy żeli, można sięgnąć po te specyfiki, które mogą wnieść na naszą głowę odrobinę fantazji.

Zarówno kremy, pasty i gumy rozprowadzają się podobnie. Niedużą ilość specyfiku należy rozetrzeć w dłoniach, a następnie wciera się w wilgotne włosy. Kosmetyki te można również nałożyć na włosy suche. Takie preparaty można zarówno nanieść na całe włosy, jak i pojedyncze kosmyki.

Tylko i wyłącznie od naszej inwencji i fantazji zależy, w jaki sposób ułożymy fryzurę. Czy stworzymy ją za pomocą szczotki czy ułożymy ją placami. Możemy podnieść włosy, wyciągnąć i utrwalić poszczególne pasma. Można również zwijać je i skręcać w stożki bądź zakręcać.

Kremy, pasty i gumy przyczyniają się także do zwiększenia objętości włosów. Nadają czuprynie kształt, a jednocześnie nie obciążą włosów. Uczesanie będzie elastyczne, a włosy nieposklejane. Dzięki temu fryzurę będzie można poprawić w każdej chwili.

A wy jakich kosmetyków używacie, by fryzura utrzymywała się przez kilka godzin w nienaruszonym stanie?

5,4 k

Tags: , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment