Posted by under Bez kategorii,Pielęgnacja włosów on sierpień 11 2010, 0 comments

Do niedawna mówiono o tym, że o włosy w szczególny sposób powinny dbać panie. Przez wieki powtarzano im przecież, że włosy stanowią ich największy skarb i rzeczywiście to na nich skupiały się zawsze męskie spojrzenia. Gęste, zadbane włosy były wyjątkowo kuszące i z całą pewnością dodawały kobiecie uroku, dla wielu osób były jednak również dowodem na to, że ich właścicielka jest kobietą zdrową i zadbaną. Dwudziesty pierwszy wiek nadal propaguje kult pięknych włosów, te ostatnie nie są już jednak wyłącznie kobiecą domeną. Również od panów oczekuje się szczególnej troski o ich wygląd, a ci, którzy nie przywiązują do omawianego zadania zbyt dużej wagi muszą pogodzić się z tym, że będą postrzegani jako osoby niechlujne. Często okazuje się jednak, że nawet intensywna pielęgnacja nie przynosi oczekiwanego efektu, pytaniem, które zadawane jest coraz częściej okazuje się zaś to, jak zwiększyć objętość włosów. Zadają je tak mężczyźni, jak i kobiety, warto więc spróbować na nie odpowiedzieć.

Fryzjer rusza na ratunek

Osoby, które uważają, że objętość ich włosów nie może być powodem do dumy powinny zastanowić się nad tym, czy nie znajdą rozwiązania swoich problemów u fryzjera. Mistrz nożyczek z pewnością nie przyczyni się do tego, że włosy nagle staną się wyjątkowo gęste, może jednak sprawić, że ich optyczna objętość poprawi się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. Najbardziej popularny sposób na zwiększenie objętości włosów u klienta polega na ich rozjaśnieniu. Nie trzeba przy tym obawiać się radykalnych zmian, często wystarczy bowiem rozjaśnić włosy o jeden lub dwa tony, aby stały się one wizualnie bardziej obfite. Na straconej pozycji nie stoimy zresztą również wówczas, gdy jesteśmy przywiązani do naturalnego koloru naszych włosów i nie zamierzamy go poświęcać. Pomocna może okazać się wówczas zmiana fryzury, fryzjer zaś z pewnością poleci nam rozwiązanie polegające na podcięciu włosów do wysokości ucha bez ich stylizowania i cieniowania. Fryzura taka charakteryzuje się dużą atrakcyjności i wyjątkową wygodą, a liczba włosów na głowie staje się dzięki niej zdecydowanie większa niż wcześniej. Nie mniej skuteczna jest również trwała ondulacja, która po kilku sezonach zapomnienia powraca do łask. Loki sprawiają, że włosów jest optycznie więcej, warto jednak pamiętać o tym, że wspomniany zabieg może mieć dla nich dość przykre konsekwencje. Uszkodzenie włosów w czasie wykonywania trwałej ondulacji ciągle jeszcze wcale nie zdarza się jedynie sporadycznie, przed decyzją o takiej zmianie fryzury powinniśmy więc upewnić się, że fryzjer, któremu chcemy zaufać nie będzie stanowił dla naszych włosów zagrożenia większego niż ich mało atrakcyjna objętość.

Kosmetyki pielęgnacyjne zwiększające objętość włosów

Nie zawsze mamy ochotę na to, aby ścinać włosy tylko dlatego, że ich objętość nie imponuje, jeżeli więc obce są nam radykalne rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zaplanowali wizytę w sklepie z kosmetykami pielęgnacyjnymi. Na polskim rynku obecnych jest wiele rozwiązań zwiększających objętość włosów pracownik takiego sklepu z pewnością pomoże więc nam w wyborze tych, które wydają się najbardziej interesujące z naszego punktu widzenia. Niewłaściwy dobór kosmetyków pielęgnacyjnych może obciążać włosy zamiast przynosić im ulgę, wielu specjalistów zaleca więc, aby najpierw używać specjalnej odżywki, a dopiero potem decydować się na staranne mycie włosów delikatnym szamponem. Osoby zmagające się z problemem słabych włosów o niewielkiej objętości powinny też zrezygnować z różnego rodzaju żeli, ciężkich brylantyn i wosków. Tego rodzaju kosmetyki są być może efektowne, ich wadą jest jednak to, że obciążają włosy, a tym samym mogą skutecznie zepsuć efekt, na który liczymy.

Sztuka suszenia

Niekiedy możemy zwiększyć objętość naszych włosów samodzielnie, nie wydając pieniędzy na żadne specjalistyczne kosmetyki pielęgnacyjne. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że wiele problemów z włosami bierze się przede wszystkim z suszenia ich w niewłaściwy sposób. Aby zapobiec błędom popełnianym w tym kontekście warto jeszcze przed przystąpieniem do suszenia włosów nanieść na nie lakier lub piankę dodającą objętości. Tak przygotowane włosy suszy się bez trudności ich liczba zaś w szybkim tempie zwiększa się optycznie. Wiele kobiet zapomina i o tym, że strumień ciepłego powietrza płynący z suszarki nie powinien znajdować się zbyt blisko wilgotnego włosa. Jeżeli suszarkę będziemy trzymać w kilkunastocentymetrowym oddaleniu powietrze zyska szansę na to, aby swobodnie przepływać przez włosy, one same będą zaś nie tylko zdrowsze, ale i ładniejsze. W przypadku włosów długich dobre rezultaty przynosi suszenie najpierw ich końcówek, a dopiero potem całych pasem, wtedy bowiem liczba włosów optycznie wzrasta, a one same wyglądają zdecydowanie bardziej atrakcyjnie.

Gdy nic nie pomaga…

Niekiedy, wbrew naszym wysiłkom, liczba włosów na głowie nie imponuje, a każda fryzura wygląda na niej nieatrakcyjnie. Gdy żadna z przestawionych tu metod zwiększania objętości włosów nie skutkuje warto pomyśleć o konsultacji z dermatologiem, może się bowiem okazać, że nasz problem jest zapowiedzią jakiegoś znacznie poważniejszego schorzenia.

5,2 k

Tags: , , , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment