Posted by under Bez kategorii,Pielęgnacja włosów on Sierpień 19 2010, 0 comments

Kolor włosów, nieważne czy jest dziełem fryzjera, czy też darem natury, musi być lśniący, intensywny oraz pełen refleksów. Dlatego też niezmiernie ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów specjalnymi kosmetykami stworzonymi do każdego koloru włosów. Innych specyfików potrzebują bowiem włosy blond, rude czy brązowe. A to wszystko po to, by wydobyć ich naturalne piękno.

Powiedz mi, jaki masz kolor włosów, a powiem ci jaka jesteś

Jeżeli jesteś miłośniczką pokazów mody i obserwujesz modelki, bez trudy na pewno zauważyłaś, że nieustannie zmieniają kolor włosów. Z sezonu na sezon jawią się jako kameleony – z brunetek stają się blondynkami, z rudych – brunetkami, i tak dalej… Istnym kameleonem może być Kate Moss, która raz po raz pokazuje się w nowym kolorze czupryny, a co ważne – zawsze się w nim odnajduje. Ale są też takie celebrytki, których kolor włosów to wizytówka. Weźmy na przykład Karen Elson – brytyjską modelkę i songwriterkę, która słynie ze swojego płomiennego, rudego odcienia włosów. A Anja Rubik? Gdy przefarbowała włosy na blond, stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek na całym świecie. W czym tkwi przyczyna? Jaki jest sekret koloru włosów?

Okazuje się bowiem, że kolor włosów to nie tylko dar natury, ale również sygnał, który mówi osobom znajdującym się w naszym otoczeniu, jakie jesteśmy.

Blondynki uważane są najczęściej jako osoby delikatne, subtelne oraz wrażliwe. I oczywiście blondynki, jak nikt inny, najbardziej przykuwają męskie spojrzenia.

Brunetki natomiast uważane są za kobiety tajemnicze oraz przebiegłe. Z kolei panie o rudej czuprynie uznawane są za kobiety pełne energii. Być może wynika to ze skojarzenia rudego odcienia włosów z kolorem ognia – tak twierdzą psycholodzy, ale jaka jest prawda – nikt do końca nie wiem.

Takie archetypy mają odzwierciedlenie również w bajkach czy filmach. Za przykład niech posłużą dziewczyny Bonda – jego kochankami zostawały najczęściej blondynki, natomiast przeciwniczkami były brunetki. Co do kobiet rudych – rudowłose bohaterki na ekrany trafiają bardzo rzadko. Można więc przyjąć, że taka zależność wiąże się z odzwierciedleniem rzeczywistości, bowiem rudy kolor włosów występuje w naturze znacznie rzadziej niż blond czy brąz.

Trzeba jednak wiedzieć, że niezależnie od tego, jaki kolor włosów mamy i czy jest ona naturalny, czy też nie, musi być wyraźny i lśniący. W dzisiejszych czasach nie jest to wcale trudne, bo na rynku kosmetycznym znajdziemy szereg stworzonych do tego celu preparatów.

Włosy blond

www
Ktoś rzuca nazwiska: Marylin Monroe, Brigitte Bardott, Cathrine Deneuve. Co odpowiadasz? Oczywiście, że to ikony blond. Dzięki swojej urodzie oraz kolorowi czupryny kobiety te przyćmiewały wszystkie swoje rywalki. Nic więc dziwnego, że kobiety decydują się na ingerencję w naturę i farbują włosy na blond.

Okazuje się, że około czterdzieści procent Polek regularnie koloryzuje swoją czuprynę na taki właśnie kolor. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko wskazuje na to, że kobiety w ten sposób chcą się czuć piękniejsze, seksowne oraz pożądane. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie kolor włosów przesądza o naszej atrakcyjności czy seksualności, ale głównie to, jak kobieta czuje się „we własnej skórze”.

Przejdźmy jednak do pielęgnacji czupryny. Włosy blond są najczęściej bardzo cienkie, lecz jedwabiste. Są zatem bardziej delikatne niż włosy brązowe. Mimo, że blondynki mają włosów najwięcej, sprawiają odwrotne wrażenie. Ze względu na to, że mają niezwykle delikatną strukturę, włosy blond bardzo szybko pozbawione zostają połysku. Niegdyś stosowano płukanki z szampana, jednak dziś dostępne są znacznie skuteczniejsze metody. Specjalnie skomponowane preparaty nie tylko utrzymują kolor, ale również blask. A to wszystko za sprawą naturalnych składników (wyciąg z rumianku, słonecznika). Przyczyniają się one do rozświetlenia włosów oraz nadają im złociste refleksy. Nowoczesne kosmetyki zostały przygotowane zgodnie z formułą, która wzmacnia włosy naturalne i farbowane, a jednocześnie wygładza łuskę, a więc włosy stają się superlśniące.

Włosy rude

Naturalnie rude włosy najdłużej ze wszystkich kolorów opierają się siwiźnie. Jednak, gdy już zaczną siwieć nabierają zielonkawego koloru, co nie jest zbyt ładnym widokiem. Co więcej – ich farbowanie staje się koniecznością. Trzeba również wiedzieć, że włosy farbowane na rudo albo czerwono płowieją bardzo szybko. Powstały więc takie specyfiki kosmetyczne, które sprawiają, że włosy bardzo długo zachowują swoje piękno. Dobre preparaty pielęgnacyjne powinny zawierać między innymi: wyciąg z krwawnika, kory dzikiej wiśni, cynamonu. Takie substancje opóźniają proces utraty koloru, a jednocześnie pogłębiają czerwone refleksy.

Włosy brązowe

Włosy brązowe oraz czarne są najczęściej spotykanym kolorem włosów na świecie. Szacuje się, że w Polsce ma je aż 46 procent kobiet. Większość kobiet o takim kolorze mają włosy bardzo grube. I z tego też powodu – choć nie zawsze jest ich dużo, sprawiają wrażenie bardziej gęstych. Włosy ciemne są również niezwykle lśniące, as co za tym idzie – najbardziej widać utratę ich blasku. Dlatego też, przy pielęgnacji włosów ciemnych sprawdzą się produkty zawierające hennę, wyciąg z krwawnika oraz kasztanowca. Takie produkty przyczyniają się do pogłębienia zarówno naturalnego, jak i farbowanego koloru włosów.

5,3 k

Tags: , , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment