Posted by under Bez kategorii,Koloryzacja włosów,Uncategorized on wrzesień 21 2010, 0 comments

Farbowanie włosów w domu jest bardziej popularne niż farbowanie w salonach fryzjerskich – nie da się tego nie zauważyć. Dzieje się tak, ponieważ zmiany koloru czupryny można dokonać o każdej porze – nawet w środku nocy. Ponadto farbowanie włosów w domu bardziej się kalkuluje. Wystarczy bowiem zakupić odpowiedni kolor, a następnie przystąpić do działania. Co więcej, producenci takich kosmetyków do włosów robią wszystko, by zadowolić swoje potencjalne klientki. Dlatego też dostępne są farby w formie żelu czy farby o specjalnych kompozycjach zapachowych, których zapach nie odstrasza i nie dusi. Specjalnie nie trzeba się również martwić o to, że kosmetyk nadmiernie zniszczy włosy, bowiem do zestawu dołączone są odżywki wzmacniające kolor i włosy. Wszystko pięknie, ale…

Zanim nałożymy kosmetyk, musimy starannie wybrać odpowiedni rodzaj kosmetyku do koloryzacji, odpowiedni odcień. Z resztą pójdzie ci jak po maśle.

Flirt, romans, a może ślub?

Zanim przystąpisz do koloryzacji włosów, musisz określić, czy chcesz, by twój nowy kolor pozostał na włosach bardzo długo, czy też chcesz pozbyć się go po kilku myciach.

Jeżeli chcesz tylko poflirtować z kolorem, wybierz produkty, które służą do nietrwałego barwienia. Do przygotowania takich kosmetyków wykorzystywane są barwniki, które rozpuszczają się pod wpływem działania wody. Barwniki nie wnikają w głąb włosów, lecz osiadają na ich powierzchni. Barwniki nie spłukują się pod wpływem samej wody, lecz na skutek działania szamponów. Do naturalnego koloru można najczęściej powrócić po sześciu myciach.

Jeżeli chcesz, by trochę dłużej poromansować z kolorem, wówczas najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki, które zapewniają półtrwałe barwienie. Takie specyfiki przygotowywane są w oparciu o barwniki rozpuszczalne w wodzie. Dzięki temu kolor powoli jest likwidowany. Najczęściej barwa znika po upływie kilku tygodni. Składniki barwiące wnikają pod powierzchnię włosa (jednak nie głęboko), z tego też powodu nie są w stanie całkowicie zmienić koloru włosów. Nie można też całkowicie zamaskować siwizny ani odrostów.

Zmienić kolor włosów możesz na długi czas. Wówczas koniecznością będzie wybranie środków, które zapewniają trwałe barwienie. W takich kosmetykach zawarte zostały barwniki, które są nierozpuszczalne. Nie da się zatem wypłukać ich z włosów. Powrót do całkowicie naturalnych włosów następuje, gdy włosy odrosną na całej długości (trzeba więc długo czekać). Farby do włosów zapewniają całkowite zamaskowanie siwizny oraz ewentualnych odrostów.

Na farbujących w domu czyhają pułapki

Koloryzacja włosów w domowym zaciszu może wiązać się z kilkoma pułapkami. Warto je poznać, zanim popełnimy błąd, który może zaważyć nie tylko na naszym wyglądzie, ale również i kondycji naszych włosów.

Jestem szatynką czy brunetką?

Wiele problemu sprawia kobietom ustalenie tego, jaki jest nasz naturalny kolor włosów. Taka informacja jest konieczna, bowiem na opakowaniach kosmetyków do koloryzacji jest napisane, do jakiego wyjściowego zabarwienia włosów dany specyfik będzie się nadawał. By ustalić to raz na zawsze, warto wybrać się do drogerii i spośród sztucznych pulki włosów znaleźć ten, który odpowiada naszemu naturalnemu. Dzięki temu unikniemy niespodzianki, którą będzie otrzymanie nie takiego koloru, jak na opakowaniu.

Chcę być blondynką

Musisz dobrze się zastanowić, jaki odcień włosów chcesz uzyskać. Masz w planach nieco pogłębić istniejące zabarwienie? A może zamierzasz ukryć siwe włosy? Czy może chciałabyś z brunetki stać się blondynką?

To wszystko jest możliwe, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni preparat. Jeżeli zamierzasz tylko pogłębić i ożywić naturalny kolor, w zupełności wystarczą szamponetki oraz szampony koloryzujące. Jeżeli chcesz zamaskować siwe włosy bądź też radykalnie zmienić kolor, wówczas konieczne będą farby. Jeżeli jesteś brunetką, a chcesz stać się blondynką, musisz wcześniej rozjaśnić włosy (ja bym radziła oddać się w ręce fryzjera, który zrobi to profesjonalnie i nie „spali” ci włosów).

Chcę właśnie taki odcień

Właściwie przeprowadzone farbowanie zależy w dużej mierze od właściwego wyboru odcienia. Bardzo ciężko poradzić sobie z rudością oraz blondem. Ciężko będzie też samodzielnie pogłębić refleksy.

Odcienie rudoczerwone bardzo często nadają włosom zbyt mocny bądź zbyt blady odcień. Takie kolory bardzo szybko płowieją, dlatego też koniecznością jest stosowanie odpowiednich odżywek oraz innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Odcienie blond również wymagają sporej dyscypliny. Okazuje się bowiem, że nawet niewielkie odchylenia od zasad farbowania podanych na ulotce, może poskutkować poważnymi, nieprzyjemnymi niespodziankami. Może się bowiem okazać, że gdy spłuczesz kosmetyk przed czasem, zamiast piękną blondynką, staniesz się rudą Anią Shirley.

Maskowanie siwizny nie jest łatwe

Jeżeli chcesz zamaskować siwą czuprynę, musisz pamiętać, że nie jest to takie proste. Do farbowania takiej czupryny nie wszystkie kosmetyki będą się nadawały. Koniecznością jest trwała koloryzacja, szczególnie wtedy, gdy siwych włosów ci nie brakuje. Warto również decydować się na klasyczne odcienie – blondy oraz brązy.

To jednak nie koniec pułapek, które na ciebie czyhają. Sporo problemów może pojawić się również już po wybraniu specyfiku. Jednak to temat na kolejny wpis.

5,1 k

Tags: , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment