Posted by under Bez kategorii,Koloryzacja włosów on Wrzesień 24 2010, 0 comments

… teraz musisz poświęcić swój czas wyłącznie na farbowanie. Jeżeli bowiem koloryzacji będą towarzyszyć i inne czynności, wówczas może mieć to nieprzyjemne skutki.

Czytanie ulotki to konieczność

Co prawda, niezależnie od producenta, farby do włosów nakłada się tak samo, czyli starannie. Jednakże jest kilka istotnych spraw, o których musimy wiedzieć, zanim rozprowadzimy specyfik na włosach. W innym wypadku twoje wysiłki pójdą na marne albo – co gorsza – dadzą efekt zupełnie inny od oczekiwanego przez ciebie.

Musisz wiedzieć, że niektóre farby trzeba nakładać na włosy umyte i mokre, a inne na włosy, które nie miały wcześniej kontaktu z szamponem przez co najmniej kilka godzin. Zanim więc rozprowadzisz preparat na włosach, lepiej przeczytaj ulotkę. Uchroni cię ona przed popełnieniem „fryzjerskiej gafy”.

Zadbaj o ochronę skóry i odzieży

Uważasz, że ciebie nic nie jest w stanie pobrudzić? Być może masz rację. Ale jak mawiają – „przezorny zawsze ubezpieczony”. Co prawda nowoczesne farby w żelu nie spływają z włosów strugami, aczkolwiek istnieje ryzyko, że coś może się pobrudzić.

Zanim przystąpisz do koloryzacji, pochowaj najpierw swoje ulubione ręczniki, zwiń dywaniki łazienkowe. Miej też pod ręką stary, nieużywany już ręcznik, który będziesz mogła bez żalu wyrzucić. Jeżeli nawet bardzo dokładnie wypłukasz włosy, i tak mogą one pobrudzić ręcznik.

Podobnie sprawa ma się z ubraniem. Przed farbowaniem włosów nie zakładaj na siebie najlepszego stroju. Załóż raczej rozpinaną koszulę, do której nie masz już sentymentu i łatwo się jej pozbędziesz.

Jeżeli nosisz okulary, które mają plastikowe oprawki, przed koloryzacją owiń zauszniki kawałkami celofanu. Możesz oczywiście zdjąć okulary – pod warunkiem, że w farbowaniu włosów ktoś ci pomaga.

Pilnuj czasu trzymania farby na włosach

Nie ulega wątpliwości, że czas oczekiwania na efekt koloryzacji dłuży się i dłuży. Niestety musisz poczekać. Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie skracać. Niech do głowy nie przyjdzie ci także zawijanie głowy celofanem czy podgrzewanie włosów suszarką. W taki sposób na pewno nie przyspieszysz procesu farbowania.

Nie należy także przedłużać czasu farbowania zaleconego na ulotce. Producent wie znacznie lepiej, jak długo należy kosmetyk trzymać na włosach.

Czas oczekiwania należy liczyć od momentu nałożenia farby na włosy.

Przetestuj farbę

Większość farb przeznaczonych do trwałej koloryzacji włosów składa się z dwóch „flakoników”. Ich zawartość należy wymieszać bezpośrednio przed przystąpieniem do farbowania.

Jeżeli mikstura nie zostanie nałożona od razu po jej przygotowaniu, wówczas składniki nie wnikną do wnętrza włosa tak, jak powinny. Przez to efekt koloryzacji może różnić się od zamierzonego.

Konieczność ta komplikuje wykonanie testu uczuleniowego, który zalecany jest przed każdorazowym farbowaniem. By go przeprowadzić, należy gotowy preparat nanieść na skórę głowy, a następnie poczekać 48 godzin, by sprawdzić czy nie wystąpi reakcja alergiczna.

W wypadku preparatów, które sprzedawane są w jednej tubce sprawa jest prosta i oczywista. Odkręca się korek, nakłada odrobinę specyfiku na przedramię i tubkę z powrotem zakręca. Jednak tak łatwo nie jest w przypadku, gdy farba do włosów wymaga zmieszania specyfików. Mieszanka do koloryzacji, którą użyjemy do testu alergicznego, musi trafić do kosza. Musimy zatem zakupić dwa opakowania.

3,4 k

Tags: , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment