Przyczyniają się do ułożenia fryzury oraz zapewniają utrzymanie jej przez kilka godzin. Ponadto dodają włosom blasku oraz objętości. Jednocześnie pielęgnują. Pianki do włosów. Czy takie właściwości mają specyfiki, których używasz? Dziś przetestujemy kilka dostępnych w drogeriach preparatów do stylizacji włosów.

Nivea Hair Care, Flexible Curls, Pianka do włosów – Skręt fal i loków

Na pierwszy ogień idzie pianka Nivea. Zdaniem producenta specyfik ten nadaje kręconym włosom sprężystość i elastyczność. Pianka ta pielęgnuje włosy, jednocześnie nie obciążając ich. Nie skleja pasm, zapewniając tym samym naturalny wygląd. Specyfik nie wykrusza się ani też nie pozostawia śladów. Nie wysusza czupryny, między innymi dlatego, że nie zawiera w swoim składzie alkoholu?

Okazuje się, że faktycznie jest to dobra pianka. Nadaje włosom połysk. Świetnie podkreśla skręt włosów. Fryzura dość długo utrzymuje swój pierwotny kształt, nawet po czesaniu. Jeżeli nie przesadzimy z jej ilością, włosy nie będą sklejone, lecz będą miały naturalny wygląd. Zaletą jest również to, iż kosztuje niewiele ponad 13 złotych.

Oriflame Volume&Shine – pianka-odżywka do włosów

Pianka Oriflame przeznaczona jest do włosów cienkich. Silnie nawilża, a jednocześnie odżywia włosy. Ponadto dodaje objętości fryzurze, nie obciążając jednocześnie czupryny. Włosy po zastosowaniu tego specyfiku są bardziej puszyste oraz lśniące . To zdanie producenta. A jak jest faktycznie?

Stosowana na włosach cienkich i skłonnych do przetłuszczania się rzeczywiście optycznie zwiększa objętość. Nadaje włosom połysk. Jeżeli nie nałożymy zbyt dużej ilości preparatu, wówczas włosy nie skleją się, a to jest dość ważne, szczególnie w przypadku stosowania do włosów, które skłonne są do przetłuszczania. Niestety pianka ta ma jedną wadę – włosy tracą swoją puszystość już przy pierwszym uczesaniu. Cena dość przystępna – około 15 złotych.

Pantene Pro-V Podkreślone Cieniowanie

Kosmetyk ten to wosk w piance, dzięki czemu preparat łączy w sobie zarówno cechy wosku, jak i pianki. Specyfik przeznaczony jest do włosów cieniowanych, ponieważ doskonale podkreśla warstwy cieniowania. Włosy są gładkie, a jednocześnie nie sklejają się. Cieniowanie jest bardziej widoczne, ponieważ w składzie specyfiku znalazł się witaminowy kompleks Elastesse, odpowiadający za unoszenie włosów. Pianka przyczynia się także do odżywienia włosów, zachowując ich elastyczność oraz miękkość.

Wosk w piance, zastosowany na włosach cienkich i przetłuszczających się faktycznie dodaje fryzurze objętości. Dość mocno utrwala także fryzurę. Jednakże rezultat, który miał prowadzić do podkreślenia cieniowanych włosów nie spełnia oczekiwań – efekt jest słaby i mało widoczny. Koszt specyfiku to około 17 złotych.

Loreal Paris Studio Line Indestructible Pianka Volume

Pianka L’oreal daje „efekt pamięci fryzury”. Jest to specyfik, który nadaje włosom objętości. Fryzura na długo zachowuje swój pierwotny wygląd, bez względu na czynniki atmosferyczne – deszcz, wiatr, wilgoć. Preparat przyczynia się do odżywienia włosów, które stają się miękkie oraz pełne blasku.

Pianka faktycznie ułatwia układanie wymarzonej fryzury. Jeżeli włosy są podatne na układanie, preparat może zapewnić trwałość, która utrzyma się do dnia następnego. Niestety kosmetyk jest dość mało wydajny. Jeżeli chcemy uzyskać idealny efekt, wówczas musimy nałożyć znacznie większą ilość kosmetyku niż to wynika z zaleceń producenta. Koszt specyfiku to około 15 złotych.

Deborah, Shot Extreme – pianka nadająca objętość

Jest to kosmetyk, który przeznaczony jest do włosów cienkich. Przyczynia się do zwiększenia ich objętości, a jednocześnie dodaje puszystości. Piankę należy rozprowadzać u nasady.

Zaletą tego specyfiku jest dość wygodny dozownik, który umożliwia nietypowe nakładanie pianki – tuż przy skórze głowy. Pianka nawilża włosy, nie sklejając ich jednocześnie. Czupryna staje się puszysta i elastyczna, a dodatkowo włosy stają się podatne na modelowanie. Fryzura jest w stanie utrzymać się nawet cały dzień. Jest to kosmetyk dość wydajny. Włosów faktycznie jest więcej. Niestety cena może odstraszać, bowiem za specyfik należy zapłacić około 40 złotych.

Wella, Wellaflex – Pianka Lśniący kolor

Pianka od Welli przeznaczona jest do włosów farbowanych. Przyczynia się bowiem do utrzymania koloru włosów i nadaje im blask. Chroni także przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych oraz przed utratą wilgoci.

Pianka faktycznie dobrze sprawdza się w przypadku włosów farbowanych, a nawet tych, które ciężko ujarzmić. Włosy stają się bardziej podatne na układanie. Fryzura wygląda naturalnie, a włosy są bardziej elastycznie i błyszczące. Niestety, choć rezultat utrzymuje się nawet do dnia następnego, trzeba umyć głowę, gdyż włosy stają się lekko przetłuszczone i nie wyglądają świeżo. Dlatego też najbardziej polecana jest osobom, których włosy nie mają skłonności do przetłuszczania się.

Pianek przeznaczonych do stylizacji włosów znajdziemy oczywiście znacznie więcej. To tylko kilka sprawdzonych przeze mnie (i moje znajome także) propozycji. A czy Wy macie jakieś ulubione specyfiki do układania włosów i podkreślania fryzury? Czekam na Wasze sugestie i propozycje.

5,2k

Tags: , , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment