Posted by under Bez kategorii,Pielęgnacja włosów on Październik 11 2010, 1 comment

wlosy
Kobiety z oklapniętymi i obwisłymi kosmykami niejednokrotnie starają się podejmować działania, które poprawią wygląd ich włosów . Stosują więc kosmetyki w postaci szamponu, odżywki, a także pianki i lakiery. Dzięki nim mają szanse swej fryzurze nadać puszystości. Ale to nie wszystko, bowiem by nadać włosom objętości same kosmetyki nie wystarczą. Trzeba jeszcze zastosować kilka łatwych „trików” i sukces murowany! Jak zatem powinny wyglądać te „zabiegi”, by nasze włosy nie poddawały się działaniu grawitacji? Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, które poradzą sobie również i z tymi opornymi kosmykami.

Jak postępować, by mieć bujną fryzurę?

Aby posiadać bujne owłosienie na głowie warto w pierwszej kolejności zadbać o zdrowie swych włosów. A zatem warto przestrzegać kilku dobrych zasad. Przede wszystkim swe włosy można myć nawet codziennie, by systematycznie usuwać z nich nagromadzone zanieczyszczenia cołodniowe. Owe nieczystości bowiem nie tylko mają wpływ na obciążenie włosów, ale także mogą czasem powodować strukturalną deformację. Do mycia powinniśmy wybierać delikatne szampony opierające się na naturalnych substancjach ziołowych. Są to kosmetyki, które nie powodują podrażnienia skóry, a ponadto nie zwiększają aktywności łojowych gruczołów. Ponadto warto zwrócić uwagę na temperaturę wody do spłukiwania włosów. Powinien to być letni strumień, a nawet chłodniejszy. Ponadto decydując się na odżywkę do włosów warto zwrócić uwagę na te, które przeznaczone są do spłukiwania. Po nałożeniu odżywki warto okręcić włosy folią i ręcznikiem; taki „zabieg” sprawi, ze pod wpływem ciepła substancje zawarte w odżywce zdecydowanie lepiej się wchłoną.

Dobroczynne witaminy

Aby włosy zdrowo i bujnie rosły na naszej głowie powinniśmy dostarczyć im odpowiednich ilości właściwych witamin. Przede wszystkim warto postawić na następujące witaminy: biotyna, witamina E oraz niacyna. Biotyna, często nazywana witaminą H wykorzystywana jest w kuracjach leczących łysienie; jej niedobory mogą powodować różnorakie zapalenia skóry. Z kolei Witamina E – witamina młodości – poprawia sprężystość i elastyczność. Natomiast witamina PP , czyli niacyna, jest substancją, mającą wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych. Dzięki temu jest możliwe docieranie cennych substancji ( zawartych w odżywkach czy szamponach) do cebulek włosa. Do zdrowych i bujnych włosów potrzeba jeszcze krzemu, aminokwasów, jak też wyciągów z ziół.

Sposoby nadające włosom objętości

Puszysta fryzura w dużym formacie po pierwsze robi niesamowite wrażenie, a po drugie dodaje odpowiedniego charakteru. Niestety nie każda kobieta może pochwalić się włosami, które w naturalny sposób układają się w pożądany sposób. Dosyć długie włosy prawie zawsze będą opadały, bowiem są za ciężkie. Podstawą, „dzięki” której uzyskamy właściwą objętość włosów będzie zatem odpowiednie strzeżenie z delikatniejszym wycieniowaniem. Jeśli jesteśmy posiadaczkami niezwykle gęstych włosów możemy poddać je zabiegowi niewielkiego przerzedzenia. Co jeszcze możemy zrobić, by nadać naszej fryzurze właściwej objętości?

Po pierwsze postarajmy się suszyć swe włosy z opuszczoną w dół głową. Po drugie zakupmy dużą okrągłą szczotkę. W trakcie suszeni włosów nakręcajmy tę szczotkę niewielkie pasemka. Pamiętajmy, by zawsze zaczynać od tych włosów, które znajdują się tuż przy szyi; potem kolejno nakręcajmy wyżej umiejscowione pasemka włosów. Bardzo dobrym pomysłem na nadanie włosom objętości są fale i loki różnych rozmiarów. Na nieco wilgotniejsze włosy nałóżmy piankę i zakręćmy kosmyki na wałki. Po wysuszeniu powoli zdejmijmy wałki i roztrzepmy palcami loki i utrwalmy lakierem. Ponadto warto unikać tapirowania, bowiem taki „zabieg” niszczy włosy, a ponadto jest on już nie modny. Oprócz tego nie warto przesadzać z ilością odżywek do włosów, bowiem zbyt duże ilości mogą też obciążyć włos, co w efekcie prowadzi do oklapnięcia włosów.

Pamiętajmy jeszcze, że przy robieniu zabiegów nadających objętości włosom nie stworzyć na swej głowie nienaturalnego „kasku”.

Objętość za pomocą dostępnych kosmetyków

Aby nadać objętości swym włosom warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Będą to z pewnością szamponyodżywki dodające objętości. Ich działanie to nie tylko objętość; sprawiają, że włosy optycznie pogrubiają się i uelastyczniają. Włosy za cienkie niestety są niekiedy oporne na triki stylizacyjne. W szybki sposób opadają i łatwo przetłuszczają się . Dlatego warto o takie włosy odpowiednio dbać. Po pierwsze mycie, po drugie delikatne kosmetyki myjące. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów ( których na rynku nie brakuje) skóra głowy jest oczyszczona oraz wypielęgnowana.

Do codziennej pielęgnacji warto kupić produkty z serii Większa objętość; są to szampony i odżywki. Dzięki właściwemu dopasowaniu kuracja nadająca objętości może okazać się na tyle skuteczna, że włosy i optycznie, i rzeczywiście staną się grubsze.

Jeśli chodzi o stylizację to warto posiadać pianki, która niewątpliwie doda objętości; przydatny może okazać się też spray. Ale uwaga! Nie używajmy zbyt dużych ilości tych kosmetyków! Mogą obciążać włos!

5,1 k

Tags: , ,

1 komentarz

  • By kajka on 30 grudnia 2010 at 11:31

    Moim patentem jest sprawdzony od miesięcy zestawik : szampon i odzywka zwiekszająca objetośc osmo – olejek z drzewa sandałowego wzmacnia ,odżywiaja i pogrubiaja włosy a panthenol dodaje im połysku. Żaden z dotychczas stoswanych kosmetyków nie zrobił tego co w miesiąc ten zajebiaszczy duecik 🙂

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment