Kiedyś miałaś / miałeś bujną fryzurę, lecz teraz masz wrażenie, że twoje włosy stały się wyraźnie przerzedzone? Wcale nie należy się tym martwić. A to dlatego, że w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo sposobów, dzięki którym można zwiększyć objętość włosów. W dzisiejszym wpisie podam kilka sprawdzonych i najbardziej popularnych metod.

Dlaczego włosy stają się rzadsze?

Przyczyn takiego stanu jest wiele. Przede wszystkim przerzedzenie włosów może być spowodowane stopniowym łysieniem. Takie objawy towarzyszą najczęściej łysieniu typu androgenowego. Włosy, dopóki proces łysienia nie zostanie powstrzymany stopniowo wypadają. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

Przerzedzenie włosów może również nastąpić na skutek niewłaściwej diety. Włosy powoli zaczynają wypadać do momentu, w którym nie zaczniemy dbać o właściwy jadłospis. Czasami wystarczy wprowadzić drobne zmiany w diecie, by wszystko wróciło do normy.

Jak przeciwdziałać przerzedzaniu się włosów?

Wcale nie musimy godzić się na rzadkie włosy. Wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie metodę. W dzisiejszych czasach nie ma z tym najmniejszego problemu – możemy sięgnąć nie tylko po odżywki do włosów, zwiększające ich objętość, ale także po środki na porost włosów czy nawet bardziej innowacyjne metody jak: mikrowłókna, transplantacja włosów czy też zaczepianie sztucznych pasm włosów.

Odżywki do włosów – jak działają

Odżywki do włosów to najtańszy a zarazem najbardziej popularny środek, który przyczynia się do optycznego zwiększenia objętości włosów. Kosmetyki takie zawierają w swoim składzie odpowiednie substancje, które sprawiają, że czupryna nie jest przylizana, lecz odstaje od nasady. Sprawia to wrażenie gęstszych włosów, których jest niezliczona ilość.

Takich odżywek jest naprawdę wiele. Najlepiej szukać ich w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Specjalista będzie umiał także doradzić nam przy wyborze odpowiedniego dla naszego problemu kosmetyku. Warto skorzystać z całych serii takich specyfików, w skład których wchodzą nie tylko odżywki, ale także i szampony.

Czym są mikrowłókna?

Mikrowłókna są cząsteczkami, które łączą się z naturalnymi włosami. W ten sposób nasza czupryna staje się gęstsza na skutek pogrubienia łodygi włosa. Mikrowłókna znajdziemy w wielu specjalnych preparatach kosmetycznych. Takie specyfiki występują najczęściej pod postacią sprayu albo proszku. Kosmetyki dobiera się, biorąc pod uwagę naturalny kolor włosów.

Preparat zawierający mikrowłókna najczęściej należy posypać na włosy (w przypadku proszku), a następnie dokładnie wczesać go w czuprynę. Aplikowanie tego specyfiku początkowo może nastręczać trudności. Jednakże, gdy dojdziemy do wprawy, wówczas nakładanie preparatu nie będzie sprawiało problemu.

Warto wiedzieć, że specyfiki zawierające mikrowłókna nie będą nadawały się dla tych osób, które na skutek przerzedzania czupryny, straciły włosy. Aplikowanie kosmetyku na „gołą” głowę nie przyniesie efektu. A to dlatego, że mikrowłókna nie będą miały do czego się przyczepić. Z tego też powodu, specyfiki takie będą zalecane jedynie osobom, które mają choć trochę włosów.

Trzeba jednak wiedzieć, że mikrowłókna, choć dają widoczne rezultaty, mają inną wadę. Mianowicie chodzi o ich trwałość. Specyfiki bardzo szybko usuwane są z włosów za każdym myciem. A to oznacza, że czynność aplikowania należy powtarzać, gdy tylko umyjemy włosy. Warto też mieć świadomość, że mikrowłókna mogą nie zdać egzaminu pod wpływem deszczu czy śniegu.

Środki na porost włosów

Innym rozwiązaniem problemu rzadkiej czupryny mogą być różnego rodzaju środki na porost włosów. I takich specyfików na naszym rynku nie brakuje. Wcale nie są to tylko tabletki. Mamy szeroki wybór pianek, kosmetyków w sprayu czy maści. Wszystkie specyfiki są skuteczne pod warunkiem systematycznego ich stosowania. Dobroczynne substancje zawarte w takich preparatach przyczyniają się przede wszystkim do aktywizowania komórek włosa do pracy. Dzięki temu stymulowany jest ich porost.

Wśród kosmetyków na porost włosów sporym powodzeniem cieszą się wszystkie preparaty zawierające w swoim składzie minoxidil. Jest to substancja bezpieczna i skuteczna. Niestety efekty widoczne pojawiają się po kilku miesiącach regularnego stosowania. Przerwanie kuracji sprawia, że włosy znów przestają rosnąć. A jeśli ktoś ma problem z wypadaniem włosów, czupryna będzie dalej się przerzedzała.

Zagęszczanie włosów u fryzjera

Dość popularną metodą jest zagęszczanie włosów u fryzjera. Jest to dobra metoda dla tych osób, które mają problem z cienkimi włosami. Nie polecałabym go osobom, których czupryna przerzedza się na skutek wypadania włosów.

Warto jednak wiedzieć, że do zagęszczania włosów w salonie fryzjerskim najlepsze będą włosy, które są mocne i zdrowe.

Zagęszczanie włosów najczęściej odbywa się poprzez metodą termiczną, która polega na łączeniu naturalnych włosów  z pasmami sztucznymi. Wykonuje się to za pomocą specjalnego aparatu. By nie dopuścić do uszkodzenia włosów naturalnych, stosuje się specjalny splot na zewnątrz, który nie dotyka włosów naturalnych.

Niestety wadą takiego zagęszczania jest to, że zabieg trzeba systematycznie powtarzać. W związku z tym, że włosy sztuczne przyklejone są do włosów naturalnych, pod wpływem ich wzrostu, rosną i włosy sztuczne. Jeżeli nie będziemy powtarzać zabiegu, całość będzie wyglądała nieestetycznie.

5,3 k

Tags: , , ,

2 komentarze

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment