Posted by under Bez kategorii,Szampon przeciwłupieżowy on Grudzień 22 2010, 1 comment

Zwykle osoba mająca do czynienia z łupieżem, wie, jak uporczywe jest to „schorzenie”. Lecące nieustannie z głowy niewielkie białe łuski potrafią zepsuć humor niejednemu. W związku z tym wszyscy mający taki kłopot szukają naprawdę skutecznych środków na pokonanie łupieżu. Ale nie zawsze udaje się znaleźć ten odpowiedni. Czasem sięgamy po szampon przeciwłupieżowy. Za jego pomocą można pozbyć się problemu spadających z głowy białych łusek. Jednak trzeba zauważyć, że usunięcie łupieżu wymaga cierpliwości oraz wytrwałości. Warto jeszcze podkreślić, że skuteczność szamponu przeciwłupieżowego tkwi w jego specyficznym składzie. Co powinien zawierać dobry szampon zwalczający łupież? O tym poczytacie poniżej.

Co jest w składzie szamponu przeciwłupieżowego?

Aby pozbyć się łupieżu kupujemy szampony przeciwdziałające łupieżowi. Tego typu specyfiki powstały z myślą o osobach borykających się z tym problemem. Są one dobrze przyjmowane przez skórę. A dzięki odpowiedniemu składowi przyczyniają się do usunięcia łupieżu. Szampony przeciwłupieżowe to produkty, które są powszechnie dostępne; kupimy je niemal w każdej dobrze zaopatrzonej aptece. Ale warto pamiętać, by przez kupieniem i zastosowaniem określonego specyfiku przeciwłupieżowego skontaktować się z doświadczonym dermatologiem. Wówczas będziemy pewni, że wybrany przez nas szampon skutecznie zlikwiduje łupież.

Skład poszczególnych szamponów przeciwłupieżowych różni się. Jedne szampony, oferowane przez rynek zawierają tylko naturalne składniki. Tego typu specyfiki nazywane są szamponami leczniczymi, które wykazują sporą skuteczność przy niwelowaniu łupieżu pstrego oraz przy łojotokowym zapaleniu skóry. Na czym polega ich skuteczność? Otóż tkwi ona w składniku naturalnego pochodzenia . Mowa o ketokonazolu. Szampon z zawartością tego składnika dobrze sprawdza się w miejscowym leczeniu ( nakłada się go bezpośrednio na skórę głowy). Przy regularnym stosowaniu takiego szamponu przeciwłupieżowego można osiągnąć zadowalające efekty (zakładając, że będziemy go używać 2 razy na tydzień okres 2 – 4 tygodni). Osoby borykające się z łupieżem od razu zobaczą rewelacyjne efekty. Po pierwsze zanikną sypiące się z głowy białe łuski. Po drugie – nie będziemy odczuwać swędzenia skóry, a po trzecie nasze włosy nie będą przetłuszczały się.

Innymi składnikami skutecznych szamponów przeznaczonymi do walki z łupieżem są substancje przeciwgrzybiczne oraz substancje przeciwłojotokowe. To te składniki sprawiają, że szampon z ich zawartością sprawdza się w przeciwdziałaniu łupieżowi. Tego typu szampon to nowoczesny kosmetyk, który mogą stosować zarówno ludzie z nadmiernym łuszczeniem się skóry, jak też osoby ze swędzeniem skóry głowy.

Oprócz wymienionych składników w szamponach zwalczających łupież jest również składnik naturalny – trikenol. W jego składzie jest wiele cennych substancji, na przykład olejek z drzewa maluka, wyciąg z wierzby białej i kwas salicylowy. Wymienione substancje składowe razem powodują działanie keratolityczne, a ponadto działanie przeciwgrzybiczne,. Dzięki temu mamy ochronę przed powstawaniem różnorodnych zakażeń, czy infekcji. Użyte składniki wywołują blokadę lipozy – mechanizmu przyczyniającego się do powstania łupieżu. Szampon z tymi składnikami sprawdzi się zarówno w niwelowaniu łupieżu tłustego oraz łupieżu suchego.

Wymienione wyżej składniki szamponów przeznaczonych do walki z łupieżem to nie wszystko. Bowiem wśród składników należy wymienić jeszcze nowoczesną formułę zinc – mineral complex. Dzięki tej formule na naszej skórze głowy nie ma oznak łupieżu. Dodatkowo System Vita ABE – „wyposażony” w cenne witaminy pomaga odżywić zniszczone skórę głowy i włosy. Z kolei wyciąg z cytryny ( kolejny składnik szamponu na łupież) nadaje włosom puszystości oraz lekkości.

Wśród składników szamponów przeciwłupieżowych wymienić również trzeba składniki likwidujące przyczyny wystąpienia łupieżu oraz usuwające sypiące się łuski. Tego typu składniki przyczyniają się do zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych. A to z kolei powoduje ( oprócz likwidacji łupieżu) zmniejszenie przetłuszczania się włosów.

Na jaki szampon warto się zdecydować?

Obecny rynek kosmetyczny oferuje nam różnorodne szampony przeciwdziałające łupieżowi. Mamy wie w czym wybierać. Jednakże zanim sięgniemy po określony specyfik ze sklepowej półki, to zasięgnijmy opinii lekarza – dermatologa. Dzięki konsultacji będziemy mogli spokojnie kupić szampon i go używać, bez ryzyka pojawienia się niemiłych niespodzianek.

Na zakończenie dodam, że zawsze przed zakupem szamponu przeciwłupieżowego warto zwrócić uwagę nie tylko na sam skład, ale także na rodzaj łupieżu jaki „posiadamy”. Okazuje się, że jeden szampon doskonale zadziała w przypadku łupieżu zwykłego, ale już przy łupieżu tłustym okaże się specyfikiem nie przynoszącym poprawy. Przy łupieżu suchym – zwykłym warto zakupić szampon, który będzie miał w swym składzie siarczek selenu, albo też pirytionian cynku. Z kolei na łupież tłustyłojotokowy poleca się szampon przeciwłupieżowy z zawartością flutrimazolu, bądź cyklopiroksu.

5,0 k

Tags: , , , ,

1 komentarz

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment