Chcesz mieć włosy, jak „pani z reklamy”? Musisz należycie dbać o swoje włosy – i to nie tylko porą zimową. Czupryna potrzebuje bowiem odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Jeżeli obawiasz się, że kosmetyki do włosów dostępne w drogeriach „puszczą cię z torbami”, wcale nie musisz się obawiać. Wystarczy że przygotujemy odpowiednie kosmetyki w domowym zaciszu. Oto kolejna porcja domowych maseczek, które poprawią kondycję twojej czupryny.

Maseczka do włosów cienkich i zniszczonych

Do włosów cienkich i zniszczonych, a także przesuszonych warto zastosować maseczkę oliwkową. Jej przygotowanie nie jest kłopotliwe ani też kosztowne. Wystarczy połączyć pięć łyżek oliwy z oliwek z dwoma jajkami. Produkty mieszamy za pomocą miksera, a następnie powstałą maseczkę nakładamy na włosy. Czuprynę zawijamy folią spożywczą lub zakładamy czepek. Po upływie piętnastu minut maseczkę spłukujemy, a włosy myjemy szamponem.

Maseczka wzmacniająca

Jeżeli nasze włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, polecana jest maseczka oliwkowo-miodowa, na wzmocnienie włosów. By ją przygotować należy zmieszać dwie łyżki miodu z trzema łyżkami oliwy. Całość należy dokładnie wymieszać (najlepiej mikserem), a następnie nałożyć na włosy. Należy pamiętać, by po nałożeniu maseczki założyć czepek lub owinąć głowę folią. Gdy upłynie piętnaście minut należy umyć włosy szamponem, a następnie dokładnie spłukać czuprynę.

By mieć lśniące włosy…

Jeżeli zależy nam na tym, by nasze włosy były lśniące, warto raz na dwa tygodnie wykonać maseczkę z soku z cytryny. Zanim nałożymy specyfik należy włosy dokładnie umyć szamponem. Następnie należy wylać na głowę filiżankę soku ze świeżo wyciśniętej cytryny. Delikatnie należy masować skórę głowy i włosy. Po upływie kilku minut włosy należy dokładnie spłukać. Następnie należy nałożyć odżywkę.

Maseczka do włosów zniszczonych

Innym sposobem na zniszczone włosy jest maseczka bananowa. By ją przygotować wcale nie potrzeba wielkich umiejętności. Wystarczy ugnieść jednego banana i połączyć z łyżeczką miodu. Tak przygotowaną papkę należy nanieść na lekko wilgotne włosy, a następnie ją wmasować. Trzeba pamiętać, by owinąć włosy folią po to, żeby wzmocnić działanie maseczki. Po upływie dwudziestu minut preparat należy zmyć, a czuprynę umyć szamponem.

Gdy włosy się przetłuszczają

Jeżeli nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania się, warto wykonać maseczkę z łopianu. By ją wykonać, należy przygotować mocny napar z łopianu (pół szklanki). Po odcedzeniu należy dodać do niego pół szklanki piwa, kilka kropli witaminy A oraz sok z cytryny. Tak przygotowany specyfik należy nanieść na czyste i suche włosy. Następnie czuprynę należy przykryć czepkiem albo owinąć folią spożywczą. Po upływie trzech godzin maseczkę należy spłukać. By zobaczyć efekty kuracji, należy ją powtarzać raz na dwa tygodnie.

2,8 k

Tags: , , ,

Jeden komentarz

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment