Od dłuższego czasu zapuszczasz włosy? Jednak masz wrażenie, że jak na złość nie rosną one zbyt szybko? Zastanawiasz się, czy możesz w jakiś sposób przyspieszyć ich wzrost? Okazuje się, że można i to w dodatku domowymi sposobami! Wcale więc nie trzeba korzystać z popularnych ostatnimi czasy metod przedłużania włosów, które – jak wiadomo – wpływają bardzo niekorzystnie na ich kondycję. Poniżej znajdziecie kilka domowych sposobów, które mogą spowodować, że wasze włosy będą w końcu wymarzoną długość.

Warto wiedzieć, że włosy zwykle rosną około dwa centymetry w ciągu miesiąca. Jednakże wpływa na to wiele czynników, między innymi: ogólny stan zdrowia, predyspozycje genetyczne, sposób odżywiania się. Jeżeli wszystko z naszym organizmem jest w porządku, wówczas włosy rosną „normalnie”. Jeśli natomiast coś jest nie tak, wówczas organizm daje pewne sygnały, które dotykają także włosów i wpływają na ich kondycję.

Postaw na masaż skóry głowy

Masowanie skóry głowy wpływa bardzo korzystnie na kondycję włosów, przyczyniając się do pobudzenia ich wzrostu. Delikatny masaż działa korzystnie na krążenie, pobudzając je. Skórę głowy należy masować ruchami kolistymi. Najlepiej przeprowadzić go rano – codziennie – przez 1-2 minuty.

Zadbaj o dietę

By włosy zostały pobudzone do wzrostu, nasz organizm musi mieć zapewnioną odpowiednią dawkę witamin i składników mineralnych. Warto więc zadbać o właściwą dietę, zgodną z zasadami racjonalnego odżywania się. Trzeba dbać o ciągłe uzupełnianie ewentualnych niedoborów witamin i minerałów, bowiem ich braki bardzo szybko dadzą o sobie znać poprzez kłopoty z czupryną. Nie bez powodu mówi się, że włosy są lustrem naszego stanu zdrowia.

Jeżeli wypadające włosy bądź też czupryna, która przestała rosnąć , należą do twoich problemów związanych ze zdrowiem, koniecznie udaj się do lekarza.

Jeżeli natomiast brakuje ci tylko niektórych witamin i minerałów, możesz sięgnąć po suplementy. Powinny one zawierać przede wszystkim witaminy z grupy B oraz aminokwasy. Ważne jest również dostarczenie takich składników mineralnych jak magnez, cynk (nie doprowadź jednak do nadmiaru tego pierwiastka, ponieważ może to stać się przyczyną wypadania włosów), siarka, selen, krzemionka. Warto także dietę wzbogacić o beta-karoten, który znajdziemy w kolorowych warzywach. Do diety należy także włączyć produkty spożywcze, które zawierają duże ilości białka. Wskazane jest zatem spożywanie ryb, jajek, a nawet drożdży piwnych. Warto ograniczyć kawę oraz słodycze.

Preparaty z domowej półki

Jeżeli zależy nam, żeby włosy znacznie szybciej rosły, wówczas warto wykorzystać dobroczynne właściwości specyfików przygotowywanych z produktów z naszej kuchni;)

Pewnie nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, że warzywo, które na co dzień wyciska z nas łzy, może sprawić wiele dobrego naszym włosom. Chodzi oczywiście o cebulę i jej właściwości odżywcze oraz oczyszczające. Cebula stanowi źródło witaminy C i witaminy B6. Zawiera także siarkę, magnez, wapń oraz potas. Wielu naukowców jest zdania, że to właśnie dzięki siarce, cebula przyczynia się do przyspieszenia porostu włosów.

By poznać moc cebuli, należy wycisnąć z niej sok, a następnie delikatnie wmasować go w skórę głowy. Po upływie trzydziestu minut należy włosy umyć szamponem. Szybsze efekty będzie można zauważyć, gdy taką kurację będziemy powtarzać co najmniej przez trzy kolejne miesiące.

Na kondycję włosów korzystnie wpływają drożdże piwowarskie. Zawierają one bowiem sporą ilość witamin z grupy B, wpływając korzystnie nie tylko na kondycję włosów, ale także na cerę. Najważniejsza jest jednak witamina H (witamina B7), która wpływa na stan włosów. Drożdże zawierają również cynk, selen oraz miedź. Drożdże piwowarskie można stosować na kilka sposobów (jako maseczki czy napoje; bezpieczniej jednak skorzystać z gotowych tabletek sprzedawanych w aptece).

Olejek rycynowy to kolejny specyfik, który wpływa korzystnie na kondycję włosów i wzmaga ich porost. Jest on bowiem źródłem dobroczynnych kwasów Omega 9. Ich jedną z funkcji jest nawilżanie skóry głowy oraz włosów właśnie. Jeżeli będziemy pamiętać o systematycznym stosowaniu olejku rycynowego, wówczas możemy spodziewać się przyspieszonego wzrostu włosów. Olejek ten można bez przeszkód mieszać z innymi olejami, dzięki który można otrzymać jeszcze lepsze efekty. Włosy staną się jeszcze bardziej nawilżone i jeszcze bardziej odżywione i pobudzone do wzrostu. Olejek rycynowy (także w połączeniu z innymi, na przykład olejkiem ze słodkich migdałów) należy nałożyć na skórę głowy i delikatnie go wmasować. Następnie należy czuprynę owinąć folią bądź schować pod czepkiem foliowym. Po upływie trzydziestu minut należy włosy dokładnie umyć szamponem. Taką kurację warto powtarzać raz na kilka tygodni. Olejek rycynowy można również dodawać do szamponu lub maseczek.

Nie należy także zapominać o dobroczynnym działaniu ziół: skrzypu polnego oraz pokrzywy. Rośliny te, stosowane regularnie przyczyniają się do stymulowania porostu włosów. Co więcej – korzystnie przeciwdziałają przerzedzaniu się czupryny. Pokrzywa dodatkowo może być pomocna w walce z łupieżem oraz częstym przetłuszczaniem się włosów.

5,15 k

Tags: , , ,

1 komentarz

  • […] formie, powinniśmy tak komponować swój codzienny jadłospis, by nie zabrakło w nim cennych witamin z grupy B. Jeśli mamy problem z łupieżem, włosy szybko się przetłuszczają, może to świadczyć o […]

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment