Posted by under Bez kategorii,łupież on Luty 8 2011, 0 comments

Łupież to dla licznych osób defekt, który zabiera im pewność siebie. Białawe pyłki spadające na ulubiony sweter to mało estetyczny widok. Czy łupież może być problemem? Owszem, w wielu przypadkach jest on przyczyną nadmiernego wypadania włosów. I nie dotyczy to tylko mężczyzn ale i licznych kobiet. Jeżeli masz łupież i wypadają ci włosy, to powinieneś jak najszybciej zastanowić się nad podjęciem odpowiedniego leczenia.

Różne rodzaje łupieżu

W praktyce spotyka się różne rodzaje łupieżu. Najpopularniejszą odmianą jest łupież suchy, który szybko można zauważyć – z głowy przy każdym ruchu sypią się białe łuski. Mamy też łupież tłusty, który już nieco trudniej zauważyć – tak szybko się go nie pozbędziemy. Bowiem mocno przywiera do skóry głowy oraz do włosów. Ten łupież nie wygląda estetycznie, ponieważ przyjmuje on postać pożółkłych płatków złuszczonej warstwy skóry. Czasem ta odmiana łupieżu może powodować wystąpienie łysienia.

Ponieważ mamy różne rodzaje łupieżu to i zastosujemy odmienne środki do zwalczenia tego problemu.

Zwalczanie łupieżu to już nie problem

Do niedawna zwalczanie łupieżu nie było zbyt łatwą i przyjemną walką. Leczenie tego problemu szamponem przeciwłupieżowym wymagało cierpliwości i systematyczności. Na pierwsze pozytywne efekty działalności tych środków trzeba było oczekiwać kilka miesięcy. A ponadto, po zakończonej „kuracji” często problem łupieżu powracał niczym bumerang. Całe szczęście, że te czasy mamy już za sobą. Obecnie mamy na rynku takie środki na łupież, które są w stanie bardzo skutecznie zwalczyć „sypiący się”z głowy problem. Dzisiejsze kosmetyki przeciwłupieżowe, w przeciwieństwie do tych „starszego pokolenia”, dobrze nawilżają i nabłyszczają nasze włosy. Dostępne kapsułki doustne pomagają zwalczyć łupież nawet wówczas gdy leczymy go dermatologicznie.

Na początek oczywiście szampon przeciwłupieżowy

Tak, najlepiej by był to szampon, który ma działanie wielopłaszczyznowe. Bowiem trzeba zdawać sobie sprawę , że na kłopoty ze skórą głowy składają się liczne czynniki. Kiedy nasza skóra przetłuszcza się , to wówczas bardzo często dochodzi do niewielkiego podrażnienia. I taka podrażniona skóra jest doskonałą pożywką drożdżaka Malassezia. Jest on cały czas obecny, a gdy nasz organizm nieco osłabi się, to wówczas drożdżak ten atakuje i stwarza stan zapalny. W efekcie skóra jest zaczerwieniona, a na naskórku są pierwsze ślady łuszczenia.

Dlatego warto sięgać po takie szampony przeciwłupieżowe (np. Dandrene), które będą posiadały kilka substancji o działaniu leczniczym. Mogą to być pirytionian cynku łącznie z ekstraktem z pokrzywy i wyciągiem z wierzby, albo siarczek selenu czy ketokonazol. Ale w tego typu środkach znajdziemy także substancje o działaniu dodatkowym – regenerującym, wzmacniającym oraz nawilżającym czy nabłyszczającym. Dlatego każdy z nas może dowolnie dobrać taki kosmetyk, który zaspokoi potrzeby naszych włosów.

Spróbuj aktywnych maseczek do włosów

Szampony przeciwłupieżowe to nie jedyny „ratunek” na likwidację nieestetycznego łupieżu. Obecnie są w sprzedaży płukanki, a także maski, które posiadają działanie przeciwłupieżowe. Tego typu specyfiki na łupież w swym składzie posiadają spore ilości składników aktywnych. Dzięki nim działanie konkretnego specyfiku pojawia się dosyć szybko.

Jak stosować takie środki? Sposób nakładania danego preparatu jest prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy tylko delikatnie wmasować preparat w skórę głowy tuż po umyciu. Jeżeli się postaramy i dobrze wykonamy tę czynność, to wówczas możemy liczyć na to, że efekt działania specyfiku szybciej zauważymy.

Czasem warto sięgnąć po preparaty w kapsułkach

Bardzo często jest tak, że korzystanie z szamponu przeciwłupieżowego czy maski nie jest wystarczające do tego, by całkowicie pozbyć się tego problemu. Czasem po regularnym stosowaniu tych środków problem z łupieżem szybko powraca. Dlaczego tak się dzieje? Otóż zdaniem grupy naukowców, oprócz drożdżaka Malassezia i postępującego łojotoku, przyczyną łupieżu może być także za słaba ochrona skóry. Gdy nasz naskórek atakowany jest przez bakterie czy grzyby, to nie ma on odpowiedniej siły, by skutecznie obronić się przed nimi. I w efekcie szybko ulega podrażnieniom, które (jak wiadomo) sprzyjają łuszczeniu naskórka. W takiej sytuacji same kosmetyki na łupież nie wystarczą.

Wspomnę, że badacze odkryli, że w walce z łupieżem pomocny może okazać się jeden szczep bakterii probiotycznych o nazwie – Lactobacillus Paracasei ST 11. To „dobre bakterie”, które w dużych ilościach znajdują się w kapsułkach przeciwłupieżowych o nazwie Inneov. Taki nowoczesny preparat doskonale przeciwdziała stanom zapalnym, a ponadto przyczynia się do wzmocnienia wierzchniej warstwy skóry głowy. Wspomniane kapsułki trzeba przyjmować raz na dzień przez okres dwóch miesięcy. Oprócz tego w tym okresie trzeba regularnie myć głowę właściwym szamponem przeciwłupieżowym. Wówczas takie łączne działanie powinno przynieść wspaniałe rezultaty w postaci eliminacji łupieżu.

Likwidacja łupieżu z głowy każdego z nas jest bardzo ważna , bowiem problem ten pozostawiony bez jakiejkolwiek reakcji z naszej strony może zapoczątkowywać wypadanie włosów. A z tym problemem znacznie trudniej będzie się nam uporać.

5,2 k

Tags: , , , , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment