Posted by under Bez kategorii,Zagęszczanie włosów on Marzec 11 2011, 0 comments

Trudno spierać się z osobami, które uważają, że włosy wystawiają kobiecie świadectwo. Gdy są gęste i zdrowe sugerują, że ich właścicielka również cieszy się dobrą kondycją i samopoczuciem, gdy zaś ich wygląd pozostawia wiele do życzenia, zaczynamy zastanawiać się, czy i kobieta nie zmaga się z mniej lub bardziej poważnymi problemami ze zdrowiem. Niestety, nie każda z nas może pochwalić się włosami, które olśniewają swoim pięknem, a do tego błyskawicznie układają się w najbardziej wymyślne fryzury. Warto zatem poznać sposoby na gęste włosy, które mogą okazać się wyjątkowo pomocne wówczas, gdy chcemy dostosować je do naszych oczekiwań.

Właściwy wybór fryzury

Osoby, które nie mogły pochwalić się gęstymi włosami przez lata namawiane były przede wszystkim do ich regularnego podcinania. Rzeczywiście, nie da się zaprzeczyć temu, że krótkie fryzury zwiększają optycznie liczbę włosów pojawiających się na naszej głowie, jeżeli zatem lubimy eksperymenty fryzjerskie nikt nie musi wiedzieć o tym, że często zmieniamy fryzury po to, aby ukryć problemy z włosami. Skutecznym rozwiązaniem problemów z niezbyt gęstymi włosami są również loki, które obecnie cieszą się wyjątkowo dużą popularnością. Najwięcej szczęścia mają oczywiście te osoby, które mogą ułożyć je sobie bez niczyjej pomocy, jeżeli jednak nie znajdujemy się w tej grupie nie musimy tracić nadziei pamiętając o niewątpliwym postępie, jaki odnotowuje współczesne fryzjerstwo. Raz na jakiś czas warto odwiedzać zresztą specjalistyczny zakład również po to, aby podcinać końcówki włosów. Zabieg ten powinien być wykonywany przynajmniej raz w ciągu kwartału już choćby dlatego, że włosy regularnie podcinane szybciej rosną, mniej się męczą i zdecydowanie łatwiej poddają się naszej woli. Systematycznie pojawiają się też nowe fryzury, które optycznie zwiększają liczbę włosów na głowie, wizyta u fryzjera pomoże więc nam nie tylko poczuć się pewniej, ale i wyglądać modnie, co przecież również jest wyjątkowo cenną zdobyczą.

Właściwa pielęgnacja jako sposób na gęste włosy

Włosy pozbawione objętości bywają przyczyną poważnych zmartwień, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że możemy samodzielnie wpływać na ich gęstość. Współczesna medycyna i kosmetologia rozwija się dynamicznie, na rynku dostępne są więc zarówno szampony, jak i odżywki stworzone właśnie dla osób zmagających się ze słabymi i łamliwymi włosami. Wysoka jakość tego typu rozwiązań sprawia, że trudno zgodzić się ze sceptykami kwestionującymi ich skuteczność, sztuką jest zatem przede wszystkim wybór takich produktów, które najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku. Nie wolno zapominać i o tym, że szampon i odżywka zapewnią nam zadawalające rezultaty przede wszystkim wówczas, gdy będą właściwie stosowane. Pierwszą czynnością, którą powinniśmy podjąć jest zapoznanie się z instrukcjami przygotowanymi przez ich producenta, nie zaszkodzi jednak również przyswojenie sobie kilku podstawowych zasad gwarantujących, że włosy staną się bardziej gęste. Jedna z najważniejszych mówi o tym, że osoby ze słabymi i łamliwymi włosami powinny sięgać po odżywkę po każdym ich myciu, a nie jedynie okazjonalnie. Jeżeli włosy nie tylko nie są gęste, ale również łatwo się przetłuszczają najbardziej wskazane są rozwiązania, które można spłukać, nie wolno jednak zapominać, że to właśnie odzywka ma największy wpływ na wrażenie, jakie wywoła nasza fryzura. Przed umyciem włosów warto pamiętać również o tym, aby starannie je rozczesać, trudno jest bowiem dokładnie wyczyścić je, jeżeli są splątane i zniekształcone. Sposobem na gęste włosy jest również odwoływanie się przede wszystkim do tych kosmetyków, które nadadzą im blasku. Wykorzystanie ich sprawi, że włosy będą wywoływały bardzo korzystne wrażenie, a mniej uważny obserwator nie domyśli się, że gęstość nie jest ich najlepszą stroną.

Co jeść, by mieć gęste włosy?

Walka o gęste włosy powinna koncentrować się na ich właściwej pielęgnacji, nie wypada jednak zapominać o tym, że pewien wpływ na ich wygląd ma również to, co jemy. Niekiedy nawet drobne zmiany nawyków żywieniowych mogą przynieść zaskakująco dobre rezultaty, warto odważyć się więc na pewne modyfikacje naszej codziennej diety. Rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie do gustu wielu z nas jest na przykład uzupełnienie jej o galaretkę, smaczny deser jest bowiem wyjątkowo cennym źródłem witaminy A, D oraz E. Nie mniej cennymi elementami naszej diety mogą stać się tuńczyk, szpinak i marchewka i one są bowiem wyjątkowo bogate w składniki służące naszym włosom. Tam, gdzie witaminy podawane w pożywieniu nie okazują się wystarczające, wyjątkowo skuteczne okazują się preparaty wzmacniające włosy w postaci tabletek. Można je kupić w każdej aptece bez konieczności posiadania recepty, warto rozważyć więc taką ewentualność planując olśnić otoczenie nową, bujną fryzurą.

4,8 k

Tags: , , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment