Posted by under Bez kategorii,Odżywki do włosów on kwiecień 8 2011, 0 comments

Właściwa pielęgnacja włosów jest konieczna. Jeżeli chcemy, by nasza czupryna nie puszyła się i zdrowo wyglądała, warto stosować nie tylko właściwe szampony, ale również odżywki. Trzeba przy tym pamiętać, że odżywka nie jest równa każdej odżywce. Oznacza to, że nie wszystkie specyfiki będą nadawały się do wszystkich włosów. Jeżeli zależy nam na zdrowym wyglądzie czupryny, bujnych i lśniących włosach, należy dobrać odpowiedni kosmetyk. A takich specyfików w drogeriach nie brakuje. Warto więc poznać potrzeby naszej czupryny.

Czy odżywki do włosów są potrzebne?

Wiele osób pielęgnację włosów ogranicza wyłącznie do stosowania szamponów. Okazuje się, że odżywki do włosów są koniecznością. Pozwalają bowiem na odpowiednią pielęgnację czupryny, dostarczając niezbędnych substancji. Niestety nie ma uniwersalnych odżywek. Warto więc poznać potrzeby włosów i wybrać odpowiedni specyfik.

Odżywki do włosów zniszczonych

Twoje włosy są łamliwe? Masz rozdwojone końcówki? Dość często poddajesz je dosć inwazyjnym zabiegom: farbowaniu, trwałej ondulacji? A może nadużywasz prostownic i suszarek z gorącym powietrzem? Twoje włosy na pewno są zniszczone i potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Nic nie postawi je do pionu tak szybko, jak to mogą zrobić odżywki do włosów zniszczonych.

Jeżeli chcesz zlikwidować zniszczoną czuprynę, w pierwszej kolejności należy włosy nieco skrócić. Dopiero potem warto wybrać odpowiednią odżywkę. Musi ona wykazywać działanie, którego celem jest intensywna regeneracja. W ten sposób przyczynimy się do naprawienia struktury zniszczonego włosa.

W drogeriach można znaleźć zarówno odżywki do włosów zniszczonych do spłukiwania, jak i odżywki do włosów zniszczonych bez spłukiwania.

Odżywki do włosów, które są przesuszone

Twoje włosy są matowe i szorstkie? Masz problemy z ich rozczesywaniem? Bardzo możliwe, że twoja czupryna jest przesuszona. Dzieje się tak, ponieważ doszło do przesuszenia skóry głowy. To z kolei wiąże się z tym, że gruczoły łojowe nie są w stanie produkować odpowiedniej ilości łoju. W ten sposób włosy pozbawiane są ochronnej warstwy, chroniącej przed przesuszeniem.

Dość często zdarza się, że do przesuszenia włosów doprowadzają niewłaściwie przeprowadzane czynności pielęgnacyjne. Włosy stają się pozbawione wilgoci, gdy nie chronimy ich przed promieniowaniem ultrafioletowym, poddajemy je częstemu suszeniu gorącym powietrzem (a do przypalenia włosów możemy doprowadzić, gdy na dodatek suszymy mokre włosy), zbyt często poddajemy silnym farbom do włosów. Włosy mogą być przesuszone na skutek nadużywania środków do stylizacji włosów. Sprzyja temu stosowanie lakierów, pianek, żeli, których po całym dniu nie usuwamy. Wszystkie te czynności powodują naruszenie struktury włosów. W rezultacie ich łuski zaczynają się rozchylać, a z włosów ucieka wilgoć.

Jeżeli chcemy przywrócić włosy do stanu świetności należy zakupić odpowiednie odżywki do włosów, które będą przyczyniały się do natłuszczenia oraz nawilżenia. W ten sposób przyczynimy się do odbudowania ochronnej warstwy, chroniącej przed przesuszaniem.

Jakie odżywki będą najlepsze? Do włosów suchych najlepiej sprawdzą się odżywki do spłukiwania, które mają dość gęstą konsystencję. Jeżeli jednak okaże się, że tego rodzaju specyfiki nie zdadzą egzaminu, wówczas można spróbować odżywek bez spłukiwania – najlepiej w spreju.

Odżywki ze skłonnością do przetłuszczania się

Dla wielu osób problemem są włosy, które mają skłonność do przetłuszczania się. Dzieje się tak, ponieważ gruczoły łojowe zaczynają produkować zwiększone ilości łoju. Ale i takie włosy można w odpowiedni sposób pielęgnować. Wystarczy odpowiedni szampon oraz odżywki specjalnie do włosów przetłuszczających się przeznaczonych. W takich preparatach kosmetycznych można znaleźć odpowiednie substancje, których celem jest normalizowanie pracy gruczołów łojowych. W ten sposób redukowana jest ilość produkowanego łoju, a więc włosy stopniowo zaczną borykać się z problemem nadmiernego przetłuszczania. Trzeba jednak przy tym pamiętać, by także starać się we własnym zakresie eliminować przyczyny wzmożonego wydzielania łoju (przesuszanie skóry głowy).

Jak nakładać odżywki?

Warto wiedzieć, że na prawidłową pielęgnację włosów ma wpływ nie tylko odpowiednia odżywka, ale również sposób jej nakładania. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by odżywki były nakładane na włosy, a nie skórę głowy. Specyfiki należy nakładać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Jeżeli zaleca się, by odżywki były nakładane na włosy wilgotne, należy tak postąpić.

Warto również przestrzegać czasu trzymania odżywek (w przypadku preparatów przeznaczonych do spłukiwania). Jego wydłużenie może skutkować nadmiernym obciążeniem włosów.

Trzeba pamiętać także, by nie przesadzać z ilością nakładanej odżywki. W zupełności wystarczy niewielka ilość specyfiku, by przywrócić włosom właściwy wygląd.

4,9 k

Tags: , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment