Posted by under Bez kategorii,Pielęgnacja włosów on maj 12 2011, 0 comments

Włosy to bez wątpienia jedna z ozdób człowieka, szczególnie w przypadku kobiet. Wystarczy delikatnie wymodelować włosy, ściąć je i nadać inny kształt, by nasza twarz zmieniła się nie do poznania. Niestety bardzo często włosy są zaniedbywane. O ile na staranny makijaż kobiety poświęcają kilkanaście minut, tak pielęgnację włosów traktują po macoszemu. Nierzadko więc  zdarzają się sytuacje, w których włosy potrzebują nagłej terapii. Jak się do tego zabrać samodzielnie? Czy jest to w ogóle możliwe?

Jak zadbać o włosy?

Szczególnie paniom zależy na tym, by ich czupryny były zawsze ładne, lśniące oraz sprężyste. Co zrobić, gdy zaniedbanie czupryny doprowadziło do zmatowienia oraz zniszczenia włosów? Przede wszystkim trzeba zadbać o tym, by przywrócić czuprynie odpowiednie nawilżenie, które bardzo łatwo stracić. Wystarczy bowiem bardzo często suszyć włosy gorącym strumieniem suszarki czy nadużywać prostownicy, by łuski włosowe się rozchyliły i „wypuściły” całą wilgoć nadającą nawilżenie włosom. Dlatego też koniecznością jest zastosowanie kuracji regeneracyjnej oraz odżywczej.

Można sięgnąć po gotowe kosmetyki do pielęgnacji włosów. Sprawdzą się maseczki oraz odżywki. Ważne by zawierały w swoim składzie witaminy i składniki mineralne. Warto, by takie specyfiki stanowiły również źródło substancji o działaniu nawilżającym oraz chroniącym czuprynę przed nadmiernym wysuszeniem.

Ekspresowa terapia dla włosów może także obejmować domowe specyfiki do włosów. Ich przygotowanie w domowym zaciszu nie jest kłopotliwe, a samodzielne wykonanie nie jest trudne. Dobre efekty przynosi odżywka z olejku rycynowego oraz nafty. Łyżeczkę olejku rycynowego należy zmieszać z dwiema łyżeczkami oczyszczonej nafty. Do tych składników należy dodać żółtko oraz sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Tak przygotowany specyfik należy wmasować nie tylko we włosy, ale również w skórę głowy. Następnie głowę należy owinąć folią i ręcznikiem. Dzięki temu wzmocnimy efekt kuracji. Po upływie trzydziestu minut należy głowę i włosy dokładnie umyć. Najlepszym do tego celu szamponem będzie specyfik ziołowy. By szybko ujrzeć efekt działania takiej maseczki, kurację należy przeprowadzać nawet codziennie.

Jak dodać włosom blasku?

Każda kobieta chciałby, żeby jej włosy były cały czas lśniące i pełne blasku. Wiele z nich stosuje praktykowany od wielu lat rytuał codziennego szczotkowania włosów. Nie ma się jednak czemu dziwić, że efektów nie widać. A to dlatego, że szczotkowanie włosów jedynie prowadzi do przetłuszczenia czupryny, a niekiedy nawet uszkodzenia struktury włosów. Dlatego też należy zrezygnować z praktykowania takiej czynności, która nie przynosi żadnych efektów, a co więcej – daje zupełnie odwrotne rezultaty.

By włosom dodać blasku należy stosować odżywki po każdorazowym umyciu włosów. Dzięki temu będą nie tylko dobrze się układały i rozczesywały, ale przede wszystkim będą lśniły.

Warto także pamiętać o tym, jak myjemy włosy. Na pewno trzeba zrezygnować z mycia włosów gorącą wodą. Należy pamiętać, by woda była letnia. Płukanie czupryny należy zakończyć chłodną wodą, co doprowadzi do zamknięcia łusek i wygładzenia włosów.

Warto zwrócić uwagę na czynność suszenia. Jeżeli chcemy, by włosy nie były matowe, lecz pełne blasku, należy do suszenia używać zimnego strumienia powietrza. Co prawda takie suszenie nieco się przedłuży, jednak nie pozbawi włosów blasku.

Można także zastosować raz na jakiś czas kosmetyki o działaniu nabłyszczającym.

Kiedy do fryzjera?

Niestety nie zawsze domowe sposoby i ogólnodostępne specyfiki wystarczą, by przywrócić włosom pierwotną kondycję. Niekiedy koniecznością okazuje się wizyta w dobrym salonie fryzjerskim. Specjalista jest w stanie wykonać profesjonalne zabiegi na naszej czuprynie, dzięki którym włosy będą nie tylko wyglądały na zdrowe, ale takie będą.

Bardzo dobre efekty przynosi specjalna sauna. Taki zabieg jest szczególnie polecany tym osobom, których włosy są zniszczone działaniem słońca oraz farbami koloryzacyjnymi. Włosy umieszczane są pod specjalną kopułą, w której panuje temperatura ok. 40 stopni Celsjusza. Zanim jednak czupryna zostanie poddana saunie, jest dokładnie oczyszczana. Następnie nakładana jest specjalna maska przeznaczona dla włosów w saunie. Takie specyfiki przyczyniają się do spotęgowania efektu, jaki można uzyskać dzięki saunie. Cały zabieg trwa około 20 minut. A jakich rezultatów można się spodziewać? Przede wszystkim włosy są głęboko nawilżone oraz sprężyste i miłe w dotyku. By uzyskać zadowalające rezultaty, koniecznością jest powtarzanie zabiegu. Najlepiej włosy poddać saunie raz w tygodniu.

4,6 k

Tags: , , ,

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment