Posted by under Bez kategorii,Łysienie on sierpień 1 2011, 2 komentarze

Problem wzmożonego wypadania włosów dotyczy coraz większej części społeczeństwa. Okazuje się, że stopniowe łysienie uskarżają się już nie tylko osoby dojrzałe, ale również młodzi ludzie. Dlatego też, jeśli nie chcemy doprowadzić do całkowitego wyłysienia – co w przypadku łysienia androgenowego mężczyzn jest bardzo możliwe – należy zacząć działać jak najszybciej. W walce ze wzmożonym wypadaniem włosów przydają się wszystkie specyfiki, które zawierają w swoim składzie minoxidil. Czym jest ta tajemniczo brzmiąca nazwa? Gdzie jej poszukiwać? O tym będzie dzisiejszy wpis.

Działanie minoxidilu

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą minoxidil kryje się substancja, która jest skutecznym środkiem przeciwdziałającym wzmożonemu wypadaniu włosów i łysieniu. Minoxidil jest substancją, którą można najczęściej znaleźć w preparatach do miejscowego leczenia łysienia. Jest przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy zmagają się z łysieniem androgenowym.

Wszystkie specyfiki zawierające minoxidil przyczyniają się do przeciwdziałania łysieniu, ponieważ substancja ta odpowiada za aktywizowanie komórek do pracy. W efekcie doprowadza to do znacznego skrócenia czasu trwania fazy spoczynku włosa na rzecz wydłużenia fazy wzrostu włosa (faza anagenowa).

Minoxidil jest również inhibitorem reakcji enzymatycznych prowadzących do powstawania dihydrotestosteonu. Oznacza to, że spowalnia wszystkie te reakcje, które wiążą się z przekształcaniem testosteronu w szkodliwy dla mieszków włosowych DHT.

Warto również wiedzieć, że minoxidil przyczynia się do korzystnego oddziaływania na kanały potasowe, które odpowiadają za dostarczenie wszystkich składników odżywczych do mieszków włosowych. To zaś wpływa bezpośrednio na kondycję i wygląd włosów.

Jako ciekawostkę podam fakt, że o dobroczynnym działaniu minoxidilu wiedziano już w latach osiemdziesiątych. Aczkolwiek w walce z łysieniem były wykorzystywane te specyfiki, które zawierały minoxidil o stężeniu 1-2 %. I do pewnego czasu tylko takie specyfiki były dostępne. Dziś na rynku znajdziemy nie tylko dużo więcej preparatów na łysienie, ale przede wszystkim dostępne są bardziej skuteczne leki na łysienie, ze względu na wyższe stężenia minoxidilu.

Jak stosować preparaty z minoxidilem?

Wszędzie można znaleźć pochlebne opinie związane ze skutecznością minoxidilu. Trzeba jednak pamiętać, że efektywność kuracji w dużej mierze zależy od jej przeprowadzenia. Jeśli chcemy ujrzeć faktyczne efekty leczenia, preparaty zawierające minoxidil należy stosować przez co najmniej 12 miesięcy. Tylko wtedy możliwe będzie zahamowanie bądź spowolnienie procesów związanych z łysieniem. Dlatego bardzo ważne jest, by stosowanie tych specyfików weszło niejako w nawyk – tak jak mycie zębów. Trzeba także mieć świadomość, że raz zapoczątkowana kuracja polegająca na wykorzystaniu minoxidilu musi być kontynuowana, jeśli nie chcemy dopuścić do ponownego wypadania włosów. Dotyczy to przede wszystkim panów, bowiem w przypadku problemu, jakim jest łysienie androgenowe męskie, mieszki włosowe mają tendencję do nawracającej miniaturyzacji, co skutkuje ponownym wypadaniem włosów.

Przegląd preparatów z minoxidilem

W związku z tym, że wieść o skuteczności minoxidilu się rozeszła, na rynku pojawiają się coraz to nowsze specyfiki zawierające w swoim składzie tę substancję. Jak się oczywiście okazuje – nie wszystkie są skuteczne w takim stopniu, jak oczekiwała większość z nas. Postanowiłam więc zrobić krótki przegląd preparatów, które zawierają w swoim składzie minoxidil. Skuteczności na własnej skórze nie sprawdzałam, a jedynie sugerowałam się zasłyszanymi opiniami oraz dodatkowymi substancjami, mogącymi wpłynąć na wzmocnienie działania minoxidilu.

Jednym z dość popularnych środków przeciwdziałających łysieniu jest NR-07. Jest to preparat, który powstał w oparciu o unikalną i innowacyjną formułę, dzięki której jego skuteczność w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów jest dość wysoka – na tyle, by zainteresować się nim. Preparat NR-07 powstał w oparciu o technologię Liposphere, dzięki której możliwe jest zatrzymanie łysienia nie tylko na czubku głowy, ale również z przodu. Dzięki tej technologii dobroczynne składniki wnikają głęboko w skórę i dopiero tam aktywują się. Dobroczynne substancje przeciwdziałające łysieniu są uwalniane z mikroskopijnej cząsteczki – z systemu lipidu dwupoziomowego. Aktywną substancją preparatu NR-07 jest oczywiście minoxidil. Skład uzupełnia jeszcze szereg innych substancji, które potęgują jego działanie. Mowa o Apple Polyphenol – substancji, która wspomaga walkę z łysieniem czołowym. W składzie nie brakuje również inhibitorów enzymu alfa 5 reduktazy, odpowiadającego za przekształcanie testosteronu w DHT. Są to: wyciąg z plamy sabałowej, kwas azelainowy, kwas oleinowy. Nie bez znaczenia jest także obecność retinolu, który wraz z minoxidiliem tworzą zgrany duet, którego działanie wycelowane jest w łysienie typu androgenowego.

Minoxidil można również znaleźć w preparacie o nazwie Minoxidil Topical Spray. Jest to specyfik w formie aerozolu, który przyczynia się do miejscowego zwalczania łysienia oraz zapobiegania wzmożonego wypadania włosów. Istotą działania tego specyfiku jest wydłużenie fazy anaganowej włosa. Warto jednak pamiętać, że ten produkt jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Panie nie powinny z niego korzystać.

5,3 k

Tags:

2 komentarze

  • By Popularne leki na łysienie | Moda na lato 2011 on 19 sierpnia 2011 at 15:47

    […] cennym działaniu roślinnych wyciągów wiadomo już dawno. Okazuje się bowiem, że na łysienie i te naturalne rośliny są również […]

  • By Krzysiek on 5 listopada 2012 at 06:39

    Jeśli chodzi o minoxidil ja polecam właśnie ten preparat z linku. Efekty nie pojawiają się natychmiast, ale jak już się pojawią to faktycznie są widoczne. Ja stosuję ten preparat już od 7 miesięcy i widzę sporą poprawę.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment