włosyKońcówki włosów rozdwajają się? Czupryna przypomina siano i jest pozbawiona blasku? Te oraz wiele innych objawów może świadczyć o tym, że twoje włosy są zniszczone. Przyczyn może być wiele, począwszy od niewłaściwego odżywiania, stosowania nieodpowiednich specyfików, nadużywania urządzeń do stylizacji włosów, a na niewłaściwej pielęgnacji skończywszy. Wiele osób zastanawia się, co w takiej sytuacji zrobić, by szybko zregenerować zniszczone do cna włosy. Na szczęście jest kilka sposobów, jednakże usuwanie skutków naszej lekkomyślności lub nieświadomości może zająć sporo czasu. Od czego zacząć?

Poznaj przyczynę

Jeśli chcemy uratować zniszczone włosy, trzeba poznać przyczynę problemu, by ją wyeliminować i nie narażać czupryny na ponowne ich szkodliwe działanie.

Włosy – jak już wyżej wspomniałam – mogą zostać zniszczone przez niewłaściwy sposób odżywiania się. Niedobór ważnych dla organizmu minerałów (żelaza, cynku, selenu, krzemu), niedobór istotnych aminokwasów, niedobory witaminowe przyczyniają się do osłabienia kondycji włosów poprzez osłabienie cebulek. To zaś skutkuje nie tylko znacznym zniszczeniem włosów, ale także przerzedzaniem się czupryny.

Kolejną przyczyną pogorszenia kondycji włosów są czynniki zewnętrzne. Nie zdajemy sobie sprawy, że nadmierna ekspozycja włosów na słońce, mróz, czy nawet dym papierosowy przyczynia się do znacznego ich osłabienia i zniszczenia.

Podobne działanie ma niewłaściwa pielęgnacja czupryny oraz nadużywanie urządzeń do stylizacji włosów (lokówek, prostownic), które – za sprawą gorącego powietrza powodują otwieranie łusek włosa i utratę wilgotności.

Podetnij włosy

Jeśli chcemy rozpocząć kurację regeneracyjną, pierwsze kroki należy skierować do salonu fryzjerskiego. Koniecznością jest podcięcie włosów. Bowiem to zwykle końcówki zwykle są najbardziej poszkodowane.

Wybierz odpowiednie szampony

Kolejnym krokiem jest wymiana kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Jeśli czupryna jest faktycznie zniszczona, trzeba zaopatrzyć się we właściwe szampony do włosów wymagających regeneracji. Na rynku takich specyfików nie brakuje, ale jak wybrać te, które faktycznie są pomocne?

Warto wypróbować Radia Shampoo – nowość ze sklepu Vitalab.pl. Choć preparat ten pojawił się stosunkowo niedawno w asortymencie, już zdążył zyskać przychylność osób zmagających się z problemem zniszczonych włosów. Szampon ten przyczynia się do dokładnego usunięcia substancji chemicznych, w tym pozostałości po innych specyfikach do pielęgnacji, które nagromadziły się we włosach. Jego zaletą jest całkowite bezpieczeństwo stosowania, bowiem zawarte w szamponie substancje nie przyczyniają się do osłabienia i niszczenia włosów. Regularne stosowanie preparatu pozwala na szybkie zauważenie efektów – włosy stają się odpowiednio nawilżone, nabierają blasku – mają zdrowy wygląd.

Ważne odżywki

By uratować zniszczone włosy, koniecznością jest stosowanie właściwych odżywek. I tutaj z pomocą może przyjść odżywka Radia Conditioner. Jej spektakularne efekty widoczne są w połączeniu z szamponem (o którym była mowa powyżej). Skuteczność odżywki oparta jest o innowacyjną formułę nanosomową, dzięki której dobroczynne substancje dostarczane są w głąb skóry i tam uwalniane.

Odżywka regeneruje zniszczone włosy oraz chroni je przed szkodliwym działaniem środków chemicznych, które zawarte są w innych kosmetykach do pielęgnacji i stylizacji włosów, w tym: silikon, polimery, związki kationowe.

Dobroczynny masaż skóry głowy

Co prawda masażem nie naprawimy zniszczonych już zniszczonych włosów, jednakże może sprawić, że nowo wyrastające włosy będą mocniejsze. Masowanie skóry głowy przyczynia się do pobudzenia krążenia, co ma z kolei znaczenie w dostarczaniu dobroczynnych substancji do mieszków włosowych.

Istotna dieta

Chcąc zregenerować włosy, nie należy zapominać o wpływie zdrowego sposobu odżywiania się. Codzienny jadłospis, bogaty w cenne dla czupryny witaminy i minerały oraz aminokwasy, przyczynia się do poprawy jej kondycji. Włosy przestają wypadać i nie przypominają „siana”, stają się przyjemne w dotyku oraz nabierają blasku.

Podsumowanie

Zniszczone włosy można uratować. Trzeba jednak jak najszybciej podjąć stosowne kroki i oczywiście wyeliminować te czynniki, które powodowały niszczenie czupryny. Koniecznością jest zastosowanie odpowiednich szamponów i odżywek. Można także raz na jakiś czas zdecydować się na fryzjerski zabiegi regenerujący, trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem.

Sposobów ratowania zniszczonych włosów jest wiele. Najważniejsze jednak jest to, by zapewnić im odpowiednią pielęgnację.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment