Posted by under Bez kategorii,Łysienie,wypadanie włosów on październik 1 2011, 0 comments

Wzmożone wypadanie włosów jest problemem wielu osób. Zwykle jest ono związane z niewłaściwym sposobem odżywiania się, niewłaściwą pielęgnacją czupryny, stosowaniem nieodpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Ale jak się okazuje – wypadanie włosów, szczególnie u mężczyzn może być związane z działaniem androgenów, a dokładniej mówiąc, ich oddziaływaniem na mieszki włosowe. Co w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście należy zahamować ten proces, póki nie jest za późno. W jaki sposób? Trzeba poznać substancje, które skutecznie wspomagają walkę z postępującym łysieniem.

Łysienie androgenowe – przyczyny

Łysienie androgenowe to najczęściej występujący rodzaj łysienia, z którym zmagają się przede wszystkim mężczyźni. Jest ono spowodowane niekorzystnym oddziaływaniem androgenów (męskich hormonów płciowych) na mieszki włosowe. Testosteron, gdy pod wpływem enzymów (alfa-5-reduktaza) zostaje przekształcony w dihydrotestosteron, dochodzi do negatywnego oddziaływania na włosy. Cebulki zaczynają osłabiać się, co wpływa na włosy. Stają się słabsze, cieńsze, zaczynają wypadać. Jeśli proces łysienia nie zostanie powstrzymany, oddziaływanie na mieszki włosowe będzie tak silne, iż dojdzie do całkowitej ich degradacji.

To działa na łysienie

Substancji, które wspomagają walkę z łysieniem jest wiele. Warto więc wiedzieć, jakie składniki powinny zawierać preparaty, by przeciwdziałanie wzmożonemu wypadaniu włosów było skuteczne.

Minoxidil – to jedna z najbardziej popularnych substancji zawartych w specyfikach na łysienie. Jest to substancja, która poprawia wzrost włosów poprzez aktywizowanie komórek włosa do pracy oraz zwiększa objętość mieszków włosowych. Trzeba mieć świadomość, że preparaty zawierające minoxidil należy stosować regularnie, bowiem tylko wtedy preparaty mają szansę na to, by zadziałać.

Ekstrakt z Saw Palmetto (ekstrakt z owoców palmy sabałowej) przyczynia się do zahamowania działania enzymu 5-alfa reduktazy odpowiadającego za przekształcanie testosteronu w szkodliwy dihydrotestosteron. Należy więc do tzw. inhibitorów tego enzymu, przeciwdziałając negatywnego oddziaływania na mieszki włosowe.

Kwas azelainowy to kolejny, obok ekstraktu z Saw Palmetto, inhibitor 5-alfa reduktazy. Działanie tej substancji polega również na zmniejszenie wydzielanie łoju i normalizację pracy gruczołów łojowych.

Cynk oraz witamina B6 to składniki, które – jeśli działają wspólnie – przyczyniają się do zablokowania procesów prowadzących do przekształcania testosteronu w szkodliwy dihydrotestosteron. Warto jednak mieć świadomość, że tylko witamina B6 w formie Pyridoxine hydrochloride.

Kofeina to substancja, która wspomaga regulację działania testosteronu. Badania naukowe wykazały, że kofeina jest substancją odpowiadającą za przyspieszenie wzrostu włosa nawet o 46%, a jednocześnie wydłuża cykl jego życia o około 37%.

Magnez – jest pierwiastkiem, który choć nie ma bezpośredniego wpływu na zahamowanie łysienia, eliminuje czynnik mogący doprowadzać do wzmożonego wypadania włosów. Warto wiedzieć, że magnez łagodzi stres, a jak wiadomo przedłużające się sytuacje stresowe doprowadzają nie tylko do siwienia, ale również do łysienia.

Substancje na łysienie – gdzie ich szukać?

Wszystkie substancje wyżej wymienione, a które skutecznie przeciwdziałają łysieniu można znaleźć w dostępnych na rynku preparatach na wzmożone wypadanie włosów i ich porost.

Większość z wymienionych wyżej składników zawiera Procerin (możesz go kupić np. w sklepie Vitalab). Wystarczy regularne zażywanie kapsułek, by po kilku tygodniach ujrzeć pierwsze efekty działania preparatu.

Dobroczynne substancje, o których pisałam, zawiera również NR-07 (można go kupić z oficjalnej strony www.nr-07.pl). Jest to specyfik, którego dodatkową zaletą jest nie tylko odpowiednio dobrany skład, ale również nowoczesna technologia – Liposphere. Dzięki niej dobroczynne substancje wnikają w skórę głowy głęboko i dopiero tam są uwalniane, by działać u źródła, a nie na powierzchni.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment