Posted by under Bez kategorii,Koloryzacja włosów on Październik 31 2011, 0 comments

To, że każda kobieta ma czasami ochotę na to, by zmienić coś w swoim wyglądzie, jest czymś naturalnym. A ponieważ nie wszystkie metamorfozy są łatwe do osiągnięcia, najczęstszym wyborem jest koloryzacja włosów. Powód jest właściwie jeden – farbowanie czupryny nie zajmuje wiele czasu, a potrafi dać oszałamiające efekty. Pod warunkiem, że koloryzacja włosów zostanie przeprowadzona w sposób prawidłowy.

W poprzednim wpisie zaprezentowałam zasady związane z przygotowaniem do koloryzacji. Dziś pora na wskazówki dotyczące prawidłowego przebiegu zabiegu.

1. Szybkie przeprowadzenie koloryzacji

Jeśli chcemy uzyskać efekty, które będą zgodne z naszymi oczekiwaniami, koloryzację trzeba przeprowadzić właściwie od razu po przygotowaniu preparatu. Jest to istotne o tyle, że reakcja polegająca na zetknięciu się cząsteczek barwnika z utleniaczem przebiega bardzo szybko. Dla nas oznaczać to może tylko jedno – jeśli nie wykorzystamy całej farby w ciągu max. 10 minut, wówczas rezultaty mogą nieco odbiegać od naszych oczekiwań, a samo farbowanie nie będzie jednorodne.

2. Resztki farby wyrzucamy

Jeżeli chcemy mieć pewność, że efekty koloryzacji włosów będą rewelacyjne i zgodne z oczekiwaniami, nie należy stosować tej samej farby, z której korzystaliśmy poprzednim razem. Jeżeli farba nam zostanie, nie można jej przechowywać. Koniecznie trzeba ją wyrzucić. Mimo że będziemy przechowywać ją w warunkach chłodniczych – i tak nie zadziała.

3. Po nałożeniu kosmetyku, nie przykrywaj włosów

Jeżeli nałożysz farbę czy hennę na włosy, musisz pamiętać, by nie owijać jej foliowym czepkiem czy innymi tego typu elementami. Jest to ważne, ponieważ zakrywając włosy nie pozwolimy farbie się utlenić. W rezultacie efekty koloryzacji będą żadne. Jeżeli głowę owiniemy ciepłym ręcznikiem, doprowadzimy co prawda do przyspieszenia reakcji, aczkolwiek nie jest powiedziane, że rezultat farbowania będzie taki, jakiego się spodziewałaś.

4. Ważny czas farbowania

Nie bez kozery podany został na ulotce czas farbowania włosów. Skoro tam jest, to znaczy że jest on dość istotny. Warto pilnować czasu koloryzacji, bowiem reakcja ta przebiega w sposób wieloetapowy. Jeżeli włosy za szybko spłuczemy, wówczas może okazać się, że czupryna będzie miała zielonkawe refleksy, które na pewno nie dodadzą uroku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na wydłużenie czasu reakcji, wówczas takie postępowanie może poskutkować podrażnieniem skóry głowy i zniszczeniem włosów.

5. Pamiętaj o odżywce

Po zakończeniu farbowania i spłukaniu resztek specyfiku z włosów, nie należy zapominać o odżywce, która zawsze dołączona jest do środków koloryzujących. Jest to ważne, ponieważ taki specyfik zawiera w swoim składzie wiele skoncentrowanych substancji, których nie zawierają inne odżywki, które stosujemy na co dzień.

Warto mieć świadomość, że tego rodzaju specyfiki przyczyniają się do domknięcia łusek włosa. Wygładzają więc czuprynę i sprawiają, że uzyskany nowy kolor nie wypłukuje się, lecz jest lśniący.

Jeśli chcemy, by taka odżywka przyniosła jeszcze lepsze rezultaty, warto po jej nałożeniu przykryć głowę foliowym czepkiem, a następnie owinąć ciepłym ręcznikiem. W ten sposób przyczynisz się do jeszcze głębszego wniknięcia dobroczynnych składników w głąb włosów.

6. Dbaj o nowy kolor

Jeśli chcemy cieszyć się nowym kolorem bardzo długo, warto o niego dbać. By przedłużyć rezultaty koloryzacji, trzeba zastosować do pielęgnacji włosów odpowiednie szampony oraz inne specyfiki. Takie kosmetyki zawierają w swoim składzie filtry skierowane przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu oraz wiele innych dobroczynnych składników, dzięki którym możliwa jest ochrona uzyskanego koloru.

Jeśli chcesz efekty koloryzacji utrzymać znacznie dłużej, zrezygnuj ze stosowania szamponów przeciwłupieżowych. Tego rodzaju specyfiki mają to do siebie, że przyczyniają się do delikatnego ścierania się powierzchni włosa. W rezultacie kolor po kilku umyciach takim szamponem zaczyna blaknąć. Podobne działanie wykazują szampony silnie oczyszczające, których celem jest usunięcie resztek środków do stylizacji włosów.

Jeżeli nasze włosy zostały rozjaśnione, należy zadbać o szczególną ich pielęgnację. Czupryna może mieć bowiem tendencje do żółknięcia. Dlatego też trzeba zastosować odpowiednie preparaty do włosów blond. Tego rodzaju specyfiki zawierają w swoim składzie pigmenty przeciwdziałające żółknięciu koloru, a jednocześnie działają nabłyszczająco.

7. Ważna regeneracja po farbowaniu

Warto pamiętać, że koloryzacja włosów (szczególnie jeśli jest przeprowadzana regularnie) przyczynia się do osłabienia włosów i zwiększenia ich łamliwości. Nie ma się czemu dziwić, bowiem kosmetyki koloryzujące zawierają substancje chemiczne.

Dlatego też trzeba zadbać o to, by dostarczać im dobroczynnych substancji zapobiegających łamliwości i przesuszeniu. Okazuje się, że w przypadku włosów farbowanych odżywki mogą okazać się mało wystarczającym środkiem. Wskazane jest stosowanie wszelkiego rodzaju masek regenerujących. Ważne jest, by w swoim składzie zawierały między innymi: witaminę E, pantenol, glicerynę.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment