Któż z nas nie marzy o tym, by mieć gęste włosy? Chyba nie ma takiej osoby, a już przynajmniej nie w grupie kobiet. To przede wszystkim paniom zależy na tym, by mieć bujną czuprynę. Tymczasem kilka błędów, także w pielęgnacji naszych włosów jest w stanie zaprzepaścić nasze marzenia. Dlatego też warto poznać sposoby, dzięki którym każdy będzie mógł cieszyć się z gęstej czupryny.

Gdy włosy się przerzedzają

Dość częstym problemem, który powoduje że nasze włosy przestają być gęste, jest przerzedzanie się czupryny. Spowodowane jest to przede wszystkim postępującym łysieniem. O ile u panów może dojść do całkowitego wyłysienia, o tyle kobiety mają lepiej, bowiem dochodzi do przerzedzenia się włosów. By powstrzymać proces wypadania włosów, warto zastosować dostępne na rynku preparaty –szampony do włosów. By mieć pewność, że dany specyfik będzie faktycznie skuteczny, warto wziąć pod lupę jego skład. To w nim tkwi bowiem sekret skuteczności szamponów przeciwdziałających wypadaniu włosów. Godny polecenia jest szampon Revita, który – poza bardzo imponującym składem, faktycznie działa. A to dlatego, że dobroczynne substancje zamknięte w tym specyfiku nie tylko zatrzymują proces łysienia, ale również pobudzają komórki włosa do pracy. Dzięki czemu następuje dużo szybszy odrost włosów. Trzeba jednak mieć świadomość, że wszelki środki przeciwdziałające przerzedzaniu się czupryny powinny być stosowane regularnie i przez dłuższy czas. Tylko w ten sposób będzie można znów cieszyć się gęstymi włosami.

Optyczne zwiększanie gęstości czupryny

Są jednak osoby, którym doskwierają dość cienkie włosy, co powoduje że czupryna nie jest gęsta. Na szczęście istnieje szereg sposobów, dzięki którym można optycznie zwiększyć objętość włosów. Należy stosować szampony o lekkiej formule, które zanadto nie obciążają włosów – są przeznaczone do włosów cienkich. Warto sięgać po specyfiki, które dobrze nawilżają włosy, a jednocześnie nie obciążają fryzury. Szczególnie polecany jest jedwab do włosów. Niemałe znaczenie ma wybór odpowiedniej odżywki. W drogeriach dostępne są specjalne kosmetyki przeznaczone do zwiększania objętości fryzury. Dobrze zaaplikowane sprawiają, że włosy stają się puszyste i nie przylegają do skóry głowy. Jeśli decydujemy się na stosowanie standardowych odżywek, należy pamiętać, by nakładać je nie od nasady, lecz od połowy długości włosów. Dzięki temu zapobiegniemy przyleganiu ich do skóry, a czupryna będzie wydawała się optycznie większa objętościowo. Warto zrezygnować z takich kosmetyków do stylizacji, które nadmiernie będą obciążały włosy – woski, żele, pasty. Dużo lepiej sprawdzą się lakiery i pianki przyczyniające się do zwiększenia objętości czupryny. Jeśli chcemy optycznie zwiększyć gęstość włosów, warto włosy suszyć z pochyloną głową – od dołu. W ten sposób włosy zostaną podniesione u nasady.

Tags:

Jeden komentarz

  • By kasia on 7 stycznia 2013 at 06:56

    Ja co prawda nie mam do czynienia z łysieniem, ale zauważyłam wzmożone wypadanie włosów. Od 2 miesięcy stosuję szampon Revita. Dla mnie chyba jeden z najlepszych. Wahałam się, bo nie kosztuje mało, ale opłacało się. Mam wrażenie, zę włosów jest więcej i szybciej rosną.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment