saunaWłosy, jeśli mają wyglądać ładnie i zdrowo, nie mogą być matowe i suche. Takie bowiem są łamliwe, mają tendencję do wypadania. Winę za ta ponosi znaczne przesuszenie czupryny. W efekcie zamiast włosów jak z reklamy, mamy do czynienia z czupryną przypominającą raczej stogi siana. Dlatego też należy zadbać o właściwe nawilżenie. Można zdecydować się na odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów, w tym odżywki czy maski. Można także wspomóc się specjalnymi zabiegami fryzjerskimi, które – jeśli powtarzane są systematycznie – potrafią zdziałać cuda. Jedną z możliwości jest sauna na włosy, która daje nieprawdopodobne efekty. Już pojedynczy zabieg przynosi ukojenie naszej czuprynie.

Dlaczego włosy tracą wilgoć?

Włosy tracą odpowiedni poziom nawilżenia na skutek wielu czynników, na działanie których są codziennie narażane. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o nadużywaniu suszarki, z której wydobywa się gorący strumień powietrza. Niemałe znaczenie ma również zbyt często stosowanie lokówek i prostownic, które – jako że się nagrzewają – również odpowiadają za przesuszenie włosów.

Warto także mieć świadomość na zbytnie przesuszenie czupryny wpływają czynniki atmosferyczne. Promieniowanie ultrafioletowe, mroźny wiatr to powody, dla których włosy zaczynają przypominać siano, a dodatkowo mają tendencję do elektryzowania się.

Kondycję włosów pogarsza również przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz wnętrzach z suchym powietrzem.

Jak na włosy działa sauna?

Sauna jest specjalnym zabiegiem oferowanym przez wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich. Polega on na wytworzeniu ciepła i nałożeniu na włosy specjalnej ampułki. Dzięki temu dobroczynne substancje zawarte w preparacie wnikają głęboko we włosy, przyczyniając się do ich nawilżenia.

Włosy poddawane zabiegowi muszą być dokładnie oczyszczone, pozbawione resztek kosmetyków i zanieczyszczeń. Następnie na włosy nakłada się specjalną ampułkę o działaniu odżywczym. Następnie głowę umieszcza się pod specjalną kopułą (wykonana jest z plastiku lub szkła), która – jeśli chodzi o wymiary – jest nieco większa od fryzjerskiej suszarki.

Gdy głowa zostanie umieszczona pod kloszem, następuje „aktywowanie” urządzenia, które wytwarza parę wodną. Pod wpływem ciepła dobroczynne składniki odżywcze wnikają w strukturę włosa, przyczyniając się do nadania odpowiedniego poziomu nawilżenia. Zabieg taki trwa około 20 minut. Wraz z parą wodną unosi się miły zapach, dzięki czemu czas spędzony pod kapsułą nie należy do mało przyjemnych.

Na zakończenie włosy są oczyszczane raz ciepłym, raz chłodnym strumieniem powietrza, by w ten sposób zamknąć łuski.

Efekty korzystania z sauny

Warto mieć świadomość, że choć zabieg sauny na włosy trwa zaledwie 20 minut, jego działanie przynosi właściwie natychmiastowe efekty. W pierwszej kolejności należy podkreślić, że włosy nabierają blasku. Nie są już matowe. Wyglądają zdrowo, ponieważ mają już odpowiedni poziom nawilżenia. Co więcej – dużo łatwiej się rozczesują. Dzięki temu problem wyrywania włosów, których nie możemy rozczesać zostaje całkowicie wyeliminowany.

Trzeba jednak pamiętać, że działanie sauny ograniczone jest czasowo. Z czasem dobroczynne substancje zostają wypłukane. Jeśli więc włosy nie będą systematycznie nawilżane, wówczas szybko powrócą do stanu wyjściowego. Dlatego też zaleca się wykonać serię zabiegów, a następnie powtarzać kurację chociaż raz w miesiącu.

Ile to kosztuje?

Jak już wyżej wspomniałam, by utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji, koniecznością jest systematyczne powtarzanie kuracji. Na szczęście jednorazowy seans nie jest ogromnym wydatkiem. W zależności od długości włosów oraz rodzaju zastosowanych substancji, koszt sauny waha się w granicach 15-45 złotych.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment