Posted by under Bez kategorii,Przeciwdziałanie wypadaniu włosów on grudzień 27 2011, 1 comment

Wypadanie włosów jest problemem wielu osób. Oczywiście w większości przypadków nie jest to proces prowadzący do całkowitego wyłysienia. Niemniej jednak wypadające włosy w nadmiarze bywają powodem kompleksów. Ale od czego są odpowiednie kosmetyki, które – dzięki zastosowaniu innowacyjnym technologiom – są w stanie zadziałać cuda? Już nawet odpowiedni szampon jest w stanie wyeliminować ten problem.

Dlaczego włosy wypadają?

Warto pamiętać, że każdego dnia tracimy nawet 150 włosów. Jest to proces całkowicie naturalny, bowiem związany z cyklem wzrostu włosów. Każdy przechodzi przez 3 fazy, z czego ostatnia prowadzi do wypadania włosa. Na jego miejsce pojawia się jednak nowy, dzięki czemu całkowite wyłysienie nam nie grozi.

Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, kiedy to dochodzi do wzmożonego wypadania włosów. Za taki stan odpowiada natomiast kilka czynników.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na sposób odżywiania się. Bardzo często, nie dostarczając w codziennym jadłospisie odpowiednich składników odżywczych, włosy stają się coraz bardziej osłabione aż wreszcie wypadają. Jest to spowodowane niedoborem witamin i minerałów, które – jak się okazuje – mają znaczenie również w kondycji włosów.

Inną przyczyną wzmożonego przerzedzania się czupryny są zawirowania hormonalne. Jest to szczególnie zauważalne u kobiet, które urodziły dziecko. Wówczas poziom estrogenów powraca do równowagi, co powoduje wzmożone wypadanie włosów. Jednak w tym przypadku wszystko samoistnie powraca do normy. Nie ma nawet konieczności stosowania jakichkolwiek środków zaradczych.

Włosy mogą wypadać również na skutek androgenów – a uściślając – przekształcania testosteronu w szkodliwy dihydrotestosteron. W efekcie pojawia się łysienie androgenowe, dotykające zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jednakże to dla panów tego rodzaju łysienie jest dotkliwsze.

Szampon przeciwdziałający łysieniu

Na szczęście nikt nie jest skazany na kompletne wyłysienie. Wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób przeciwdziałać problemowi. Oczywiście w pierwszej kolejności należy sięgnąć po metody, których celem jest zwalczenie przyczyn łysienia. Tylko w ten sposób będziemy w stanie skutecznie wyeliminować problem wzmożonego wypadania włosów.

Dopiero w dalszej kolejności koniecznością jest zastosowanie preparatów wspomagających walkę z łysieniem. Tutaj doskonale sprawdzi się szampon na łysienie, zawierający w swoim składzie odpowiednie substancje. Chodzi o to, by taki specyfik przede wszystkim stymulował komórki włosa do aktywności. Dzięki temu porost włosów zostanie pobudzony.

W walce z łysieniem skuteczny może okazać się szampon Revita. Przyglądając się jego składowi, można stwierdzić, że specyfik ten jest faktycznie skuteczny. Co więcej – jego formuła oparta jest na innowacyjnej technologii nanosomowej, dzięki czemu jego efektywność jest znacznie lepsza. A to dlatego, że dobroczynne substancje są w stanie wniknąć w jeszcze głębsze warstwy skóry. Dzięki temu walka z łysieniem i pobudzanie komórek włosa do pracy jest skuteczniejsze. W walce z nadmiernym wypadaniem włosów niemałe znaczenie ma odpowiedni skład. Na uwagę zasługuje przede wszystkim procyjanidyna (Apple Polyphenol). Jest to substancja, której działanie i skuteczność porównuje się z efektywnością minoxidilu. Oddziałuje ona na komórki włosa, pobudzając je do pracy, w rezultacie prowadząc do ponownego odrostu włosów. Ważna jest także obecność składników o właściwościach antyoksydacyjnych oraz przeciwzapalnych. W walce ze wzmożonym wypadaniem włosów pomocne są również substancje wykazujące działanie przeciwgrzybiczne. Wszystkie te substancje zawiera szampon Revita.

Revita zasłguje na zainteresowanie, ponieważ na mieszki włosowe oraz skórę głowy działa już od pierwszego użycia. Oczywiście na pełne efekty trzeba poczekać nawet kilka tygodni. Niemniej jednak już w pierwszych dniach stosowania specyfiku włosy są miękkie i lśniące. Zaś ich odpowiednie odżywienie odpowiada za ich wzmocnienie oraz zdrowy wygląd.

Tags:

Jeden komentarz

  • By kasia on 11 stycznia 2013 at 06:51

    Ja mam ten szampon i kupiłam go, bo reklama mnie skusiła. Nie kosztował mało, ale na szczęście okazało się, że ten szampon na porost włosów faktycznie coś daje. Stosuję go co prawda dopiero 2 miesiące, ale widać różnice. No i powoli zaczynam widzieć delikatną szczecinkę 😀

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment