Posted by under Bez kategorii,Pielęgnacja włosów on Marzec 6 2012, 0 comments

Zastanawiasz się, jakie błędy popełniasz, że Twoje włosy wciąż są suche i zniszczone? Przecież dobrze się odżywiasz, rzadko kiedy farbujesz czuprynę, unikasz zabiegów stylizacyjnych (prostowania, kręcenia, karbowania). Skąd więc ten problem? A wzięłaś pod uwagę stosowane środki do stylizacji? Może to właśnie ich nadużywanie jest odpowiedzią na pogorszoną kondycję czupryny?

Skład i działanie lakieru do włosów

Na wstępie muszą zaznaczyć, że lakiery do włosów to w większości przypadków istna bomba chemiczna. To zaś nie może mieć pozytywnego wpływu na kondycje czupryny, szczególnie jeśli takich specyfików używamy dość nierozważnie. Warto mieć świadomość, że lakiery do włosów zawierają w swoim składzie żywice. Zwykle są to kopolimery octanu winylu, akrylowe lub poliuretanowe.

Pierwsze tego rodzaju kosmetyki zawierały w swoim składzie wyłącznie naturalne żywice. Obecnie są to mieszanki, rozpuszczone w etanolu. Co więcej, zawierają one dodatek tzw. plastyfikatorów pod postacią silikonów, estrów kwasów tłuszczowych. Są także kompozycje zapachowe.

Jak działają takie lakiery? Po naciśnięciu, płyn rozprowadzony jest równomiernie na włosach. Gdy odparuje rozpuszczalnik (alkohol etylowy), wówczas żywica tworzy cienką warstwę na powierzchni włosa, co powoduje utrwalenie fryzury.

Szkodliwy wpływ lakierów

Warto mieć świadomość, że nieprawidłowe użytkowanie lakierów może mieć wpływ na gorszą kondycję czupryny. Do znacznego osłabienia włosów może dojść w wyniku codziennego aplikowania specyfiku w bliskiej odległości. To dodatkowo powoduje silne sklejenie poszczególnych pasm, w efekcie czego rozczesywanie jest utrudnione. Wyrywamy więc włosy, a część z nich wypada po prostu z osłabienia i zniszczenia. Niedopuszczalne jest to, by po zaaplikowaniu lakieru, nie umyć wieczorem włosów. Koniecznością jest usunięcie resztek środka stylizacyjnego, by zapewnić czuprynie dobrą kondycję.

Jak zminimalizować szkodliwość środków do stylizacji włosów?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by każdego dnia oczyszczać włosy z tego rodzaju środków. Warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. Szczególnie polecam innowacyjny i zaawansowany preparat – Radia Shampoo. Jest to specyfik, którego nowoczesna formuła pozwala na skuteczne usuwanie szkodliwych substancji z włosów. Dzięki temu wpływa na poprawę kondycji czupryny.

Kolejnym krokiem jest zastosowanie się do zasad związanych z prawidłową aplikacją środków do stylizacji. Jeżeli używamy lakierów, bardzo ważne jest to, by włosy pryskać z odległości 20-30 cm. Dzięki temu nasza czupryna nie będzie silnie sklejona i nie będzie przypominać „kasku”.

Warto także zwrócić uwagę, czy dany środek do stylizacji przeznaczony jest do naszego typu włosów.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment