Posted by under Bez kategorii,Pielęgnacja włosów on maj 2 2012, 0 comments

Martwią cię włosy pozbawione blasku? Zależy ci na jak najszybszej poprawie ich wyglądu? Stosowane przez ciebie kosmetyki nie do końca spełniają swoje zadania? To najwyższy czas, by zdecydować się na „mocne uderzenie”. Warto sięgnąć po takie preparaty, które przeznaczone są do „zadań specjalnych”.

Kiedy sprawdzą się specjalne kosmetyki?

Prawda jest taka, że zawsze wtedy, gdy widzimy, iż nasza czupryna tego potrzebuje. Zwykle ma to miejsce po zimie oraz wczesną wiosną. A to dlatego, że kilka poprzednich miesięcy nie sprzyjało zupełnie naszym włosom. Wiatr, mróz, suche powietrze, czapka na głowie – to czynniki, które niewątpliwie nie mają korzystnego wpływu na kondycję naszej czupryny.

Ponadto do tego dochodzą jeszcze inne czynniki, takie jak: niewłaściwy sposób odżywiania się, stresujące sytuacje, nieodpowiednia pielęgnacja. I one również sprawiają, że włosy nie wyglądają tak, jak wyglądać powinny.

Po jakie kosmetyki zatem sięgnąć?

Ampułka – mała, ale wiele może

Gdy nasza czupryna sprawia wiele problemów, co jest związane z jej osłabieniem, warto sięgnąć po specjalne kosmetyki w formie ampułek. Takie preparaty zawierają w swoim składzie mnóstwo cennych – bo przede wszystkim silnie skoncentrowanych – substancji.

Ampułki przeznaczone do odbudowy oraz wzmocnienia czupryny zwykle składają się na kurację trwającą trzy miesiące. Oznacza to, że trzeba systematycznie aplikować preparat, by końcowy efekt był piorunujący. Jeśli jednak nie mamy tyle cierpliwości, wówczas można sięgnąć po ampułki jednorazowej aplikacji. I takie specyfiki są dostępne, a gwarantują, że efekty widoczne są już po pierwszym użyciu. Co prawda zaleca się kontynuowanie kuracji, by osiągnąć maksymalny rezultat.

Ampułki najczęściej należy aplikować po każdorazowym umyciu głowy. Niekiedy jednak trzeba wcierać jej zawartość w skórę głowy – każdego dnia.

Warto mieć świadomość, że tego rodzaju preparaty zwalczają wszelkie przyczyny problemów z czupryną. Bardzo często stosowane są ampułki na wypadające włosy. Niemniej jednak dostępnych jest wiele preparatów, których celem jest wzmocnienie czupryny.

Serum – skoncentrowana siła

Serum jest właściwie tym samym co ampułka, tylko zawiera mniej skoncentrowane składniki. Nie oznacza to jednak, że jego działanie jest znacznie gorsze. Można więc bez wahania powiedzieć, że serum do włosów jest czymś więcej niż odżywka, ale już znaczy mniej niż ampułka.

Warto jednak mieć świadomość, że różne kosmetyki nie są sobie równe. Dlatego tez, by mieć pewność, że dany specyfik faktycznie działa, dobrze jest przyjrzeć się etykiecie. Chodzi o to, by dokładnie porównać skład typowych specyfików do włosów ze składem serum. Składniki w danym preparacie podawane są w kolejności od największej do najmniejszej ilości. W ten sposób można szybko dowiedzieć się, czy serum jest faktycznie serum, czy tylko zwykłą odżywką ładnie opakowaną i …droższą.

Postaw na maski

Jeszcze jednym cennym kosmetykiem do włosówmaski. Tego typu preparaty – jeśli chodzi o skoncentrowanie składników – zawierają ich znacznie mniej. Trzeba jednak mieć świadomość, że na korzyść ich stosowania przemawia jedna zasadnicza zaleta – efekty pojawiają się właściwie natychmiast. Kondycja włosów wyraźnie się poprawia.

Takie maski wystarczy stosować 2-3 razy w tygodniu. Dobrze jest wracać do tych kosmetyków systematycznie. Tylko wtedy będziemy mogli poznać zaskakujące rezultaty na własnej głowie.

Warto mieć świadomość ,że maski do włosów są różne. Dzięki temu można wybrać takie specyfiki, które przeznaczone są do problemów z naszą czupryną. Tylko wtedy preparaty będą w stanie nam pomóc. W drogeriach dostępne są preparaty na wypadanie włosów, na rozdwojone końcówki, do włosów suchych i łamliwych.

Czy to wystarczy?

Wiele osób zastanawia się, czy stosowanie powyższych kosmetyków będzie wystarczające. Owszem, warto zainwestować w takie specyfiki. Trzeba mieć na uwadze tylko jedną kwestię – należy również zadbać o odpowiednią pielęgnację czupryny. Bez tego właściwie nie ma mowy, by wyeliminować problem na zawsze. O czym więc należy pamiętać?

Przede wszystkim ważne jest dokładnie oczyszczanie włosów. Wiadomo bowiem, że w ciągu dnia gromadzi się na nich mnóstwo zanieczyszczeń, kurzu i pyłu. A gdy stosujemy środki do stylizacji włosów, tych szkodliwych substancji jest znacznie więcej. Zwykłe szampony nie zawsze muszą poradzić sobie z prawidłowym i dokładnym oczyszczaniem. Warto więc sięgnąć po specjalistyczne specyfiki (np. Radia Shampoo). Takie preparaty odpowiadają za skuteczne usuwanie z powierzchni włosów takie substancje jak: silikon, polimery, miedź oraz inne substancje, które nie wpływają korzystnie na kondycję czupryny.

Dobrze jest też unikać nadmiernego stosowania urządzeń do stylizacji. Lokówki, prostownice, suszarki – powinny być stosowane jak najrzadziej.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment