Wypadanie włosów jest przypadłością, z którą boryka się wiele osób. Na znaczną utratę włosów narzekają mężczyźni – w coraz to młodszym wieku. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, w tym nadwrażliwością mieszków włosowych na oddziaływanie dihydrotestosteronu. Ponieważ już dawno łysienie przestało być uważane za „męskie”, panowie szukają sposobów, by zlikwidować ten problem. Sęk w tym, że środków na łysienie nie brakuje. Ale co z tego, skoro nie wszystkie specyfiki działają? Które więc zatem środki naprawdę są skuteczne?

Jak pokonać łysienie?

Łysieniu można przeciwdziałać na dwa sposoby. W pierwszej kolejności należy zlikwidować przyczynę powstawania problemu (najczęściej jest to wzmożone wydzielanie dihydrotestosteronu). Kolejnym krokiem jest pobudzanie wzrostu włosów. W ten sposób nie tylko uda się wyeliminować łysienie, ale i zapobiec ponownemu przerzedzaniu czupryny, a jednocześnie zamaskować „spustoszenia”, jakie zostały poczynione na skutek wzmożonego łysienia. Jak działają środki na łysienie można sprawdzić np. pod adresem http://www.vitalab.pl/lysienie,85.html.

Na łysienie – minoxidil

W walce z łysieniem często wykorzystuje się dobroczynne działanie minoxidilu. Jest to skuteczna substancja, która przyczynia się do aktywizowania do pracy komórek włosa. Dzięki temu możliwy jest ponowny odrost włosów, spowodowany między innymi łysieniem androgenowym. Warto przy tym pamiętać, że środki tego typu przyniosą efekt, jeśli będą odpowiednio wcześnie zaaplikowane. Jeśli dojdzie do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych, wówczas rezultat może nie być zadowalający.

Jeśli sięgamy po środki na łysienie, zawierające minoxidil, dobrze jeśli będą one zawierały dodatkowe substancje. Na uwagę zasługują te preparaty, które dodatkowo zostały wzbogacone o inhibitory DHT. Dzięki temu działanie takich specyfików jest znacznie silniejsze, ponieważ oddziałują one również na przyczynę wzmożonego wypadania włosów.

Środki na łysienie, zawierające minoxidil i inne dodatkowe substancje dostępne są bez recepty. Najpopularniejsze z nich to: NR-07, Sigma Skin (walka z łysieniem w trzech krokach), NR-08.

Na łysienie – finasteryd

Walkę z łysieniem można prowadzić również za pomocą środków zawierających finasteryd. Ich działanie polega na zahamowaniu procesów, prowadzących do powstawania dihydrotestosteronu z testosteronu. Finasteryd działa tutaj jako inhibitor DHT, nie dopuszczając do jego wydzielania. W ten sposób nie oddziałuje na mieszki włosowe, dzięki czemu nie dochodzi do ich miniaturyzacji.

Trzeba także wiedzieć, że preparaty zawierające finasteryd nie mogą być podawane kobietom ani dzieciom. Na ich stosowanie mogą pozwolić sobie jedynie mężczyźni. Warto jednak wiedzieć, że preparaty zawierające finasteryd (np. Proscar, Propecia) mogą niekorzystnie wpływać na potencję oraz prowokować problemy z cewką moczową. Zwykle dochodzi do tego, gdy środki te są dość długo przyjmowane.

Na łysienie – biotyna

Na łysienie pomóc może również biotyna. Choć mechanizm jej działania nie został do końca poznany, przypuszcza się, że działa hamująco na proces przekształcania testosteronu w DHT.

Biotynę można znaleźć w wielu preparatach na łysienie (np. Revita, Provillus), które dostępne są bez recepty.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment