Posted by under Bez kategorii,Na porost włosów on maj 21 2012, 0 comments

Każdy chciałby mieć bujną czuprynę. Niestety nie każdemu jest to dane. W dużej mierze to, jaką będziemy mieć fryzurę zależy od naszych przodków. Musicie wiedzieć, że jest to bowiem zapisane w genach. Na szczęście jednak istnieją sposoby – całkowicie naturalne – które pozwalają na to, by nieco proces porostu włosów przyspieszyć. Czupryna potrzebuje naszej pomocy, dlatego warto ją jej ofiarować. Tym bardziej, że nie wymaga to sporego poświęcenia.

Witaminy, witaminy, witaminy

Jeśli chcemy, by nasza czupryna była w dobrej kondycji, a jednocześnie chcemy zadbać o szybszy porost włosów, koniecznością jest dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Niemałą rolę odgrywają tutaj witaminy, które wpływają na kondycję czupryny. O tym, jakie jest ich znaczenie można przekonać się podczas drastyczne odchudzania, podczas którego dochodzi do poważnych niedoborów witaminowych. Zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do całkowitego wyłysienia.

Jeśli więc chcemy przyspieszyć porost włosów, koniecznością jest odpowiednia dieta. Owoce i warzywa to podstawa. Warto także sięgnąć po suplementy diety, by mieć pewność że włosom nie będzie brakowało żadnych składników odżywczych, niezbędnych do szybszego wzrostu.

Drożdże na szybszy porost włosów

Drożdże mają ogromną moc. Okazuje się, że są pomocne nie tylko w zwalczaniu trądziku, ale również wpływają korzystnie na kondycję czupryny. Zawierają moc cennych składników odżywczych, które nie tylko przeciwdziałają wzmożonej utracie włosów, ale również odpowiadają za przyspieszenie ich porostu.

By wzmocnić czuprynę, dobrze jest stosować drożdżową kurację. Dobre efekty przynosi łykanie drożdżowych suplementów diety. Można jednak ten sam rezultat osiągnąć znacznie niższym kosztem. Wystarczy codziennie wypijać drożdżowy napój.

Przygotowanie: ¼ opakowania drożdży piekarniczych rozpuścić w ½ szklanki gorącego mleka. W razie potrzeby można napój odrobinę posłodzić. Koniecznie drożdże trzeba zabić (zalać wrzątkiem), żeby nie spowodowały dolegliwości jelitowo-żołądkowych.

Skrzyp polny na problemy z włosami

Jeśli chcemy przyspieszyć porost włosów, dobre efekty przynosi kuracja ze skrzypem polnym. Okazuje się, że jest to roślina, która nie tylko wspomaga odrost czupryny, ale również odpowiada za zahamowanie łysienia oraz siwienie.

Przygotowanie: Ziele skrzypu polnego (1 łyżka) należy zalać wrzącą wodą (1 szklanka). Taki napar należy pić 2 razy dziennie, najlepiej między posiłkami.

Pokrzywa w walce z wypadaniem włosów

Jeśli chcemy pobudzić porost włosów, a jednocześnie zapobiec przerzedzaniu się czupryny, dobrze jest przygotować płukankę z pokrzywy.

Przygotowanie: garść liści zalać wrzącą wodą (proporcja – 1 garść liści na ½ litra wody). Po 15 minutach należy odcedzić wywar i pozostawić do ostudzenia. Tak przygotowaną płukankę należy stosować po każdym myciu.

Uwaga – płukanka z pokrzywy nie jest polecana osobom o jasnych włosach.

Olej rycynowy na porost włosów

Jeśli chcemy przyspieszyć porost włosów, dobrze sprawdzić skuteczność oleju rycynowego. To doskonały środek, który pozwala cieszyć się piękną czupryną.

Przygotowanie: w umyte i osuszone włosy i skórę głowy należy wmasować max ½ szklanki oleju rycynowego (w zależności od długości włosów). Następnie należy głowę owinąć ciepłym ręcznikiem. Po 30 minutach znów trzeba umyć włosy. Taka kuracja wystarczy na 2-3 tygodnie.

Uwaga – olej rycynowy jest zabroniony kobietom w ciąży.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment