Posted by under Bez kategorii,wypadanie włosów on maj 27 2012, 5 komentarzy

Preparatów, które mają skutecznie przeciwdziałać wypadającym włosom jest wiele. Sęk w tym, że właściwie ciężko odnaleźć taki, który faktycznie będzie działał, a nie tylko „może zadziałać”. Niekiedy mija wiele miesięcy, zanim trafimy na odpowiedni specyfik. A szampon Revita? Czy można zaliczyć go do kosmetyków, które zwalczają problem wypadających włosów? Czy może tylko mogą (ale nie muszą) go zwalczyć?

Obietnice producenta

Zdaniem producenta – firmy DS Laboratories – szampon Revita (na http://www.szamponrevita.pl/ jest o nim więcej) to niezwykle skuteczny kosmetyk przeciwdziałający wzmożonemu wypadaniu włosów. Jego działanie opiera się na oddziaływaniu na mieszki włosowe oraz zmniejszaniu ich wrażliwości na szkodliwy DHT. Ponadto substancje zawarte w tym kosmetyku przeciwdziałają procesom, prowadzącym do produkcji dihydrotestosteronu z testosteronu pod wpływem enzymów. Dzięki temu szampon Revita zwalcza nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny łysienia.

Zdaniem producenta już po pierwszym użyciu można zauważyć drobne różnice. To zaś może być sygnałem świadczącym  o tym, że specyfik faktycznie jest w stanie zadziałać przy dłuższym stosowaniu.

Składniki a skuteczność

Nie da się ukryć, że to od użytych składników oraz ich odpowiedniego połączenia można (lub nie) uzyskać skuteczny specyfik. Okazuje się, że szampon Revita posiada wszystko, co jest niezbędne, by pozbyć się problemu wzmożonego wypadania włosów.

Substancją czynną są procyjanidyny B1 i C1. Właściwości tej substancji polegają na silnym oddziaływaniu na komórki włosa, efektem czego jest stymulowanie ponownego porostu utraconych włosów.

Również zawarte w szamponie Revita peptydy miedzi skutecznie zwalczają łysienie. Substancja ta wykazuje działanie przeciwzapalne, powstrzymują łysienie oraz pobudzają porost włosów.

Niemałe znaczenie ma również obecność ketokonazolu, który działa przeciwgrzybiczo – zwalcza między innymi łupież, który może być jedną z przyczyn wzmożonej utraty włosów.

Ponadto w składzie znajduje się szereg innych substancji, które nie tylko stymulują porost włosów, ale przede wszystkim poprawiają ich kondycję.

Efekty stosowania szamponu Revita

Pora przejść do konkretów oraz tego, co interesuje wszystkich najbardziej – do rezultatów działania. Okazuje się, że specyfik warto zakupić nie tylko dla jego przyjemnego zapachu. Zaskoczeniem może być fakt, że szampon Revita działa. Jego skuteczność jest naprawdę wysoka. Co prawda pierwsze efekty nie są widoczne pierwszego dnia (jak to zapowiadał producent), ale po kilku tygodniach regularnego stosowania, włosów wypada znacznie mniej.

Nie zauważyłam tego (co pojawia się w kilku negatywnych opiniach na temat tego specyfiku), by moje włosy gorzej się rozczesywały. U mnie coś takiego się nie zdarzyło. Może to kwestia nieodpowiedniego spłukiwania specyfiku? A może stosujecie szczotki? Ja polecam grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Aha – polecam jeszcze odżywkę – Revita COR. Jest ona doskonałym uzupełnieniem szamponu. Nie jest to może najtańszy zestaw, ale… widziałam też droższe kosmetyki przeciwdziałające wypadaniu włosów.

Tags:

5 komentarzy

 • By annanan on 5 lipca 2012 at 18:12

  Jestem po 2-miesięcznej kuracji tym szamponem i muszę potwierdzić, że działa. Co prawda cały czas jeszcze włosy trochę wypadają, ale na pewno nie są to garście. Szampon zamawiałam ze strony http://szamponrevita.pl i polecam to miejsce. Bez obaw, wszystko ok.

 • By blue_man on 22 sierpnia 2012 at 08:55

  Ja też polecam szampon Revita. Super preparat, który faktycznie działa. Co prawda nie kosztuje mało, ale w ogóle nie żałuję wydanej kasy. Widzę znaczną poprawę – nie tylko włosy przestały wypadać w nadmiarze, ale pojawiają się nowe 😀 Polecam.

 • By Beamisz on 31 sierpnia 2012 at 05:34

  Też miałam przyjemność stosować szampon Revita. Skusiłam się po pozytywnych recenzjach i opiniach na jego temat. Poza tym przemówił do mnie wyłącznie naturalny skład właściwie bazujący na roślinach. Efekty u mnie pojawiły się już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Polecam

 • By Wojtek on 30 października 2012 at 05:48

  Aaa i ja polecam stronkę http://www.szamponrevita.pl – tam zamawiałem ten szampon. Możecie też sprawdzić drogerię Vitalab.pl. Unikajcie podróbek, bo wyczytałem gdzieś, że kilka osób dało się naciąć, kupując tańsze na aukcjach sporo ryzykujecie…

 • By kasia on 7 stycznia 2013 at 07:12

  A ktoś stosował odżywkę Revita Cor? Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem całego zestawu i nie wiem czy jest sens wydawać kasę…Szampon wcześniej stosowałam i był ok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment