Posted by under Bez kategorii,łupież on czerwiec 1 2012, 0 comments

O tym, jak nieestetyczny i dyskomfortowy jest łupież, z pewnością przekonała się niejedna osoba. Biały proszek sypiący się z głowy i osiadający na ramionach nie jest powodem do domu. Ponieważ sama borykam się z tym problemem dość często, wiem jak ważne są odpowiednie sposoby na łupież. Które z nich są najbardziej skuteczne? Poniżej przedstawiam kilka propozycji – do przetestowania.

1. Szampon z ketokonazolem


Walcząc z łupieżem często sięgamy po szampony przeciwłupieżowe. Idziemy dobrym tropem, niemniej jednak nie zawsze wybieramy odpowiednie specyfiki. Nie wszystkie kosmetyki zawierają odpowiednie substancje i nie wszystkie są w stanie zredukować łupież. Zwykle sięgamy po pielęgnacyjne szampony przeciwłupieżowe, które ze zwalczaniem białego proszku właściwie nie mają nic wspólnego. Tutaj potrzebne będzie preparat zawierający ketokonazol (np. Dandrene, Nizoral). Jest to substancja działająca przeciwgrzybiczo – zwalczając przyczynę łupieżu, a nie tylko jego objawy. Jeśli wraz z łupieżem borykamy się z wypadaniem włosów, dobrze sprawdzi się i szampon Revita.

Chcąc pokonać łupież, trzeba pamiętać o tym, żeby stosować takie preparaty regularnie – podczas każdorazowego mycia włosów. Gdy problem minie, wówczas szampony z ketokonazolem można stosować doraźnie. Warto przy tym pamiętać, że szampon na włosach powinien pozostać przez kilka minut. Jeśli zaraz po wytworzeniu piany spłuczemy go, efektu nie będzie.

Warto zajrzeć też na ranking szamponów przeciwłupieżowych, dostępnych na stronie http://www.lupiez.com.pl/.

2. Olejek kokosowy

Olejek kokosowy wykazuje wiele cennych właściwości, w tym – zwalcza łupież. Okazuje się, że zabieg z jego wykorzystaniem wcale nie jest skomplikowany. Wystarczy tylko kilka kropli wmasować w skórę głowy i pozostać na 30 minut. Po upływie określonego czasu należy głowę umyć, najlepiej delikatnym szamponem.

Taką kurację dobrze jest powtarzać kilka razy w tygodniu. Jednorazowy „seans” właściwie na niewiele się zda.

3. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek – niezastąpiona w każdej kuchni – może wyeliminować także problem łupieżu. By skorzystać z jej dobroczynnych właściwości, należy podgrzać jej niewielką ilość (ok. ¼ szklanki). Ciepłą (ale nie gorącą, by się nie poparzyć) oliwę należy delikatnie wmasować w skórę głowy. Po 20 minutach włosy należy delikatnie rozczesać, by pozbyć się białych płatków. Na zakończenie trzyma umyć włosy, najlepiej skutecznym szamponem przeciwłupieżowym.

Taka kuracja da efekt, jeśli zabieg będziemy powtarzać dwa razy w ciągu tygodnia.

4. Płukanka czosnkowa

Okazuje się, że na łupież doskonale sprawdza się wiele domowych kosmetyków. Przykład? Płukanka czosnkowa. Jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a faktycznie może pomóc. Wystarczy tylko pokroić dwa ząbki czosnku i zalać je gorącą wodą. Gdy płyn nieco wystygnie (na tyle, by nie poparzyć skóry), trzeba specyfik nalać na włosy.


czosnek na łupież

Taki preparat dobrze jest stosować przede wszystkim na noc (rano zaleca się umyć włosy). Dobre efekty uzyskamy wtedy, gdy zabieg będzie powtarzany raz w tygodniu.

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment