Naturalną sprawą jest, że włosy wypadają każdego dnia. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy czupryna powiedzmy „cyklicznie” przerzedza się w dość wyraźny sposób. Zwykle mówi się, że jest to sezonowe wypadanie włosów. Prawda jest jednak taka, że jakie by ono nie było, jest uciążliwe. Nie wiem jak wam, ale mnie bardzo przeszkadza ciągłe zbieranie moich włosów z podłogi w łazience… Pora zastanowić się więc, czy można temu problemowi jakoś zaradzić.

Wypadanie włosów spowodowane ciążą

Za okresowe wypadanie włosów może odpowiadać ciąża. Jest to związane z zawirowaniami hormonalnymi. Na szczęście jest to proces całkowicie odwracalny – zaraz po ustaleniu się równowagi hormonalnej. Więcej o tym na stronie http://www.vitalab.pl/blog/2010/10/wypadanie-wlosow-po-ciazy.html.

Wypadanie włosów po zimie i lecie

Z sezonowym wypadaniem włosów zwykle ma się do czynienia zwykle po zimie oraz lecie. Najczęściej jest to wynik niewłaściwej pielęgnacji czupryny. W efekcie dochodzi do znacznego ich osłabienia, co skutkuje przerzedzeniem czupryny.  Jak temu zaradzić? Słuszne pytanie, tym bardziej że zbliża się lato…

Właściwa pielęgnacja włosów latem

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią ochronę. Latem koniecznością jest używanie nakrycia głowy – właściwie pod każdą postacią. Może być to kapelusz albo nawet zwykła chusta.

Dobrze jest także stosować odpowiednie kosmetyki. Chodzi przede wszystkim o takie preparaty, które zawierają w swoim składzie filtr słoneczny. Chrońmy nie tylko swoją skórę, ale również włosy.

Latem dobrze jest też wstrzymać się od wszelkiego stosowania lokówek czy innych urządzeń do stylizacji, a które mogłyby przyczynić się do wysuszenia włosów.

Bardzo ważne jest to, by po każdorazowym wejściu do słonego morza czy basenu dokładnie umyć włosy. Sól morska czy chlor odpowiadają bowiem za przesuszenie czupryny. To zaś może skutkować osłabieniem włosów, prowadzące do ich wypadania.

Właściwa pielęgnacja włosów zimą

Zimą natomiast trzeba unikać klimatyzowanych pomieszczeń. Klimatyzacja powoduje bowiem ich nadmierne przesuszenie. Zwiększa to prawdopodobieństwo ich wypadania, a ponadto włosy zaczynają się mocno elektryzować.

Dobrze jest też nosić nakrycie głowy. Mróz, a właściwie w ogóle niskie temperatury odpowiadają za osłabienie włosów, co prowadzić może do ich wypadania. Warto przy tym pamiętać, by nie były to czapki ze sztucznych włókien. To bowiem wzmaga ich elektryzowanie.

A może środki na porost włosów?

Właściwie może być to jakaś myśl. Warto jednak sięgać po łagodne specyfiki, które zawierają wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Uciekanie się do preparatów, które stosują osoby łysiejące nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba przecież pamiętać, że wypadanie włosów ma charakter okresowy, zwykle więc mija samoistnie. By jednak przyspieszyć ten proces, można sięgnąć po tabletki czy szampony, które wzmacniają czuprynę. W rankingu środków wzmacniających włosy polecane są m.in.: szampon Radia, szampon Revita (o którym tutaj była już mowa), tabletki Advecia. Może warto przyjrzeć się tym produktom?

Tags:

0 Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment